Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotky samy mění barvy

Dobrý den,

koupil jsem si disk Lacie Ruged a začal na dávat něj hromady fotek. Dneska jsem otevřel náhodně jednu složku a na fotkách se objevují barevné pruhy. Někdy má fotky modrý nádech, někdy je těch barevných pruhů více. Nevíte proč se takto děje? Posílám jednu fotku k náhledu (ten bílí obdélník jsem udělal já)

Děkuji za reakce

https://ibb.co/pdnbG11

Zkus jiný prohlížeč obrázků, jiný USB kablík(ne moc dlouhý), jiný USB port.Taky pár těch fotek nakopíruj zpět do PC a otevři, jestli jsou nějak poškozené.
Když jednu fotku nakopíruješ vícekrát, jsou ty vady stejné?Případně disk zkus připojit a kopírovat na jiném PC.

Doslo k poškození souborů. Může se to stát při vytažení disku bez odpojení pres ikonu u hodin, pri pokusech s tv který disk neutahl, disk muze byt vadný.

Každopádně je dobre u vseho co zalohujes mit konzrolni součty. To umi treba totalcomander ktery k oznacenym souborum/slozkam udělá soubor s kontrolními soucty. Ten potom nakopirujes s daty na disk {a idealne po obpojeni disku} zkonzrolujes zda se vse ulozilo ok. Zejmena u fotek tak kuzes overit stav i pozdeji treba za rok zda jsou vsechny ok.

Disk bych otestoval treba pres hdd tune.