Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Atramentové nádržky

Dobrý deň
zvažujem kúpu tejto tlačiarne epson-ecotank-l3111
Využitie : klasika, skenovanie a tlač do školy
Zaujíma ma ale či mate niekto skúsenosti s takouto formou doplnania atramentu (dolievanim), na tlačiarni z pred 6 rokov ktorá mala klasicke náplne pomocou kaziet atrament zaschol ak sa nevyuživala často.
V obchode mi predavajuca vravela že tieto nádržky sú natom inak a atrament tam nezaschne, že odporúča isť do tohto namiesto čiernobielej laserovky na ktoré som sa pôvodne prišiel pozrieť...
Viete mi poradiť prosím ? poprípade je značka v pohode? zhaňam niečo v takejto cenovej kategórií (130€) ... ďakujem

Podobnou Epson tiskarnu mam uz nekolik let.
Funguje to tak, ze v tech nadrzkach mas inkoust, dolevas jej tam. Tiskarna si odsud inkoust precerpava do malych nadrzek v hlave - obdoba puvodnich cartridge.
Technologie se zmenila, zasychani fakt neresis.
Teda resil jsem jednou u zname, kde to byla chyba obsluhy. Vypotrebovala nadrzky dosucha,, dolila az po nejake dobe a nepustila cerpani barvy (to se dela jen pri prvotnim naliti, nebo kdyz to uplne vypotrebujesl. Pak se muselo po spusteni cerpani na tiskarne pustit hloubkove cisteni trysek a uz zase tiskne.