Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se nechce pripojit k wifi

Ahoj, po delší době jsem si nedávno aktualizovala notebook a od té doby se mi nechce pripojit k wifi, která normálně funguje a ostatní zařízení se bez problémů pripojuji. Ntb to navíc dělá podle nálady mi přijde, občas se připojí ale většinou ne a pise ze je wifi 'bez internetu', když dám odstranit potíže tak to vyhodí hlášku že výchozí brána není dostupná a nebo že adaptér wifi nemá platnou konfiguraci IP.

Niekedy stačí jednoducho WiFi kartu nastaviť na Automaticky. Pokiaľ má DHCP - karta zožerie všetko, čo sa jej podstrčí. Preinštalovanie ovládača karty je až druhá možnosť, ak W10 prepísali pôvodný ovládač. Ale to asi neurobili, pretože jej hlási nedostupnosť gateway a neplatnosť IP konfigurácie. Stačí cez CMD spustiť ipconfig -all a tam má všetky údaje