Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnovovací frekvence zobrazení

Dobrý den,
používám u svého PC k zobrazování monitor(DVI) a TV(HDMI) mezi kterými přepínám aby obraz běžel pouze na jednom zařízení.
po aktualizaci ovladačů grafické karty jsem se koukal do nastavení a všiml jsem si že obnovovací frekvence u TV (SAMSUNG UE55NU6172) je 29Hz tak jsem to zkusil přepnout na 60Hz v domění že když to nebude fungovat vrátí se po chvíli samo zpět, což se nestalo, od té doby TV hlásí že nemá žádný signál. když přepnu na monitor vše funguje(monitor má nastaveno 60Hz), když dám rošířit nebo duplikovat obraz opět tv funguje a má nastavenou obnovovací frekvenci 29Hz, když přepnu pouze na TV je pouze černá obrazovka. Zkoušel jsem spustit jen na tv v režimu safe mode to mě však nepustí do nastavení ovladačů grafické karty.
nějaká rada jak se dá tohle vyřešit? díky
PS: grafická karta Nvidia GTX1080Ti

Nevím jak to ma tvůj model Samsung, ale pro zobrazení 4K@60Hz je zapotreby aby na TV byla povolena volba HDMI 2.0 jinak budeš omezen na 30Hz.
Jestli už ti to na 60Hz, tak jen v nastavení vlastnostech video adaptéru ve Windows pro tvou TV Samsung nastav z 24 na 60Hz.
Tomu tvému duplikovaní a rozšiřování ovšem nerozumím.

kabel je hdmi 2.0?
potřeboval bys nainstalovat vnc pro vzdálené připojení, které nemění parametry obrazu, přenáší obsah videoram 1:1
z jiného pc se na ten svůj připojíš, zkontroluješ co má grafika při připojení k tv v nastavení, případně to přepneš na 30hz.

když má ta grafika 2 hdmi výstupy, nepomůže telku zapojit do druhého?
redukci / kabel dp-hdmi máš?

kabel se hodí, kdyby měl režim 60hz přece jen fungovat. někde v pc shopu, budou mít větší výběr a normální ceny.
https://www.czc.cz/premiumcord-kabel-hdmi-2-0b-m-m-4k-60hz-opleteny-zlacene-konektory-2m-cerna/291660/produkt
https://www.mironet.cz/manhattan-kabel-pro-monitory-hdmihdmi-v20-3m-ethernet+dp341415/
nápis 4k nestačí, fak musí být výslovně uvedeno hdmi 2.0

vzdálený přístup je nouzové řešení pro zrušení vadného nastavení, když telka nic neukazuje.
pro vzdálený přístup bych nevolil windowsí rdp, ale raději free vnc, který zachovává obraz.