Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rok starý počítač je pomalý

Ahoj mám rok starý notebook - Lenovo Legion y530 -15 ICH- (Win 10 enterprise proffesional, 8 gb ram, ge force GTX 1050, intel core i5 8th gen) . Kupoval jsem ho když měl půl roku. Po zapnutí trvá několik minut než konečně plynula šlape. U her ale nic moc, Call of duty 2 po internetu jen 60 fps.... může to být neoriginálním operačním systémem, který možná majitel přede mnou do noteboooku nainstaloval ? Smart driver manager hlásí že všechny ovladače jsou aktuální.

Co byste mi prosím poradili ? Dát do PC opravny přeinstalovat ?

Děkuji moc za rady, jsem laik.

Vyčistit bordel co v něm máš pokud to umíš a víš co čistit,tak se podívat co zbytečného je po spuštění povoleno atd. K tomuhle se jen těžce dá radit když nevíme co tam máš vše instalované. Jaký Antivirus pokud vůbec máš nějaký. Takže zkus pustit Adwcleaner,jrt.exe obojí je bez instalace a trvá to jen 2 minuty. A pokud nevíš co čistit tak to za tebe udělá Wise Disk Cleaner já ho používám už hafo let a než se patlat pracně v PC tak to na 2 kliky udělá. Dalo by se pokračovat,ale tohle by na začátek mohlo stačit.

jel ti vůbec někdy? může mít prachem totálně zalepené chlazení. měl jsi oddělaný větrák? tam bývá nejkritičtější místo.
https://scottiestech.info/wp-content/uploads/2015/01/clogged_heatsink.jpg
https://c8.alamy.com/comp/CNPE8K/dirty-laptop-cooling-system-close-view-on-details-CNPE8K.jpg

Win 10 enterprise

to bývá poznávacím znamením lamovitosti původního majitele, to na 99.9% znamená, že instalace ovladačů nestojí za nic.

Smart driver manager

no nebyl sám.