Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako na overclocking?

zdravim prosim vas poradil by niekto ako na overclocking ? stačil by mi slabši boost nejake % navyše. moja zostava cpu i5 7400 gpu gtx 1060 zakladna doska asus prime z270-A. niesom žiadny profik viem že pri vačšom OC riskujem životnost pc ale ak by ste mi poradily s nejakym bežne použivanym OC ktory sa da lahko spravit
Změna kategorie, původně: Programování. Nechceš programovat. (karel)
Změna předmětu, původně: overclocking (karel)

Zrovna tajty veci sou snadnodohledatelne na netu, dokonce i v cestine.
Zvyseni vykonu grafiky o 10% je realny, ale je zde riziko přehřátí a výbuchu celé počítačové sestavy. Proto si nekteri overclocujici kupuji na to presne delane stity k bedne, k minimalizovani popalenin pripadneho výbuchu ;-)

Ako na oveclocking?
1. Treba mat procesor, ktory sa da taktovat (da sa v podstate kazdy, ale je to zlozitejsie a nie je tam potom vela priestoru k taktovaniu, ak nie je odomknuty)
2. Treba mat dobre chladenie a zdroj
3. Treba mat aj stastie na procesor. Proste niektory pretaktujes o 300-400 a druhy v pohode o 600-700-800
4. Treba si nieco nastudovat(ako to robili ini, net je toho plny)
5. Hlavne pozor na maximalne V-core do procaku(to najdes tiez na nete)
Potom iba trpezlivo hladat rovnovahu medzi vykonom a stabilitou systemu.
Inak daju sa taktovat aj pamate a graficka karta(ako GPU tak aj pamate) ale treba to chladit, mat vela kvalitnej stavy(dobry zdroj), stastie na zelezo a nepustat tam viac V, ako je nezbytne nutne.
Vela zdaru.