Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Periodicky zvýšený ping na 5GHz, na 2,4 to nedělá

Ahoj
jsem připojen 100/100Mb netem,
síťový router
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-c6/

příjem obstarává
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t2u-plus/

na 5GHz wifi to dělá záseky viz screen na 2,4Ghz je to naprosto ok a pokud linku nezatěžuju je stabilně ve 2-4ms.

deska PC
GIGABYTE GA-B75M-D2V - Intel B75

NEvím, jestli to může mít souvislost, ale z win 7 jsem přešel na win 10 a dále jsem vyměnil i3 za i5.
Předtím (win 7 + i3ú to nedělalo)

Poradí někdo, kde by mohl být zavrtaný pes? Děkuji
S.

Pozri sa do rozšíreného nastavenia driveru pre ten T2U+, či tam nieje niečo ako "auto scan". Hodnota pingu 3100 ms by odpovedala tomu, že to pravidelne skenuje pásmo. To robí preto, aby si videl okolité siete na ktorých kanáloch vysielajú. Môže to robiť aj manager bezdrátových sietí windows, alebo iný propietárny manager ak to má nejakú bezdrátovú utilitu.

Vypni si tam cecko.

V tomto videu mi to na cecku nepravidelne blblo, par minut to slo dobre a potom neskutocne lagy, nedalo sa na tom hrat a bolo to citit aj pri browsovani chvilami.
Nv2 si s tym sice poradila, ale to funguje len na MT.
Na A a An to nerobilo.

Ahoj, tak jsem zpět.
Bohužel se mi problémy objevily znova a už nepomáhá ani samotný kanál.
Vím, že routeremto není. Jiné zařízení (pracovní ntb) pokud běží na 5GHz wifi, tak spiky nemá.
Nemůže to být ani adaptérem. Včera jsem koupil jiný typ a má stejné problémy.

Tedy problém se musí vyskytovat někde dál tzn => USB=>Základovka=>OS => ovladače.

Bohužel mě již nenapadá, čím by to mohlo být.
Někdo nějaké nápady?

Děkuji moc
S.

co takhle ještě dokoupit levné Ap na 2.4Ghz a 5ghz wifi provozovat jen na AP, které bude připojené na to s 2.4ghz lankou? oddělil bych tak 5Ghz wifi a 2.4ghz wifi na dvě zařízení - tím bych vyloučil, že se 2,4Ghz a 5Ghz wifi na jednom Ap tlučou