Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký wifi systém namísto unifi

Zdravím,

po domě potřebuji relativně slušné gigabitové připojení. Mám to vymyšlené tak, že každé patro bude mít vlastní gigový switch pro klasickou LAN, switche budou propojené. Problém však mám u routeru a wifi.

Používal jsem UNIFI s vlastním kontrolerem, ale vzhledem k EOL u stávajících starších AP přinášejícímu zákaz měnit konfiguraci, již UNIFI nechci.

Potřeboval bych poradit stabilní router a jaké AP, aby byla po celém domě vytvořena jednotná síť. Mám zkušenosti s TP-linkem a ten se musel pravidelně restartovat. Potřebuji ideálně ekvivalentní stabilní řešení. Funkce MESH by byla také fajn. Nebo čím se dá systém UNIFI nahradit?

Děkuji za rady.

Neviem preco ti vadi EOL, to predsa neznamena, ze nebudu zariadenia fungovat, akurat nemaju uz podporu zo strany UBNT.
To sa mi az taky problem nezda.
Nicmenej na vyber moc nemas, kto nechce UBNT musi ist do MT.
MT je znamy dlhou podporou svojich zariadeni a zvladne to, co UNIFi + nieco navyse.
Akurat obsluha nebude taka pekna webova ako cez UNIFI, pretoze CAPsman je zalozeny na trosku inom principe.
S tym TP-Linkom si si dufam robil srandu, ze si nad nim uvazoval.