Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc okolo 10 000

Přeji hezký den, pc okolo 10 000? Strop 12 000. Musí být komplet, case tu mam, ale do ní se asi nic moc nenarve (extensa e series, zdroj tu je 350w atx-350 jsp) dal by se použít, tím pádem snížit náklady? Nejlépe bych se vešla do tech 10k, pokud je to reálné. Základní deska asi též nepoužitelná harddisk je tu wd 500gb, takže taky o ničem asi lepší rovnou 1tb.
Je lepší si pc sestavit nový, nebo koupit z druhé ruky? 🤔 Předem moc děkuji za odpovědi a rady. Chceme mu to pořídit k vánocům.

Win 10 si seženu, ty si naistaluju, předminulý rok s bývalým jsem skládala pc za 75k,skládala jsem ho já a dávala win 10, bohužel vše zustalo jemu a takovéhle finance na pc opravdu nemám. Vza mě je též strašně málo dát za pc 10k, prostě to je na pc hrozně málo, ale nedá se teď svítit. Takže složení problém není, naistalovat si ho také ne, problém je ve výběru, ja kupovala jen grafiku za 15k a tu se musím držet hodně zkrátka a vubec netuším co jo a co ne.. Kluk si vybral sám, přiložím foto, ale hodně věcí mi tam nesedí.

Tak tady bych jednoznačně volil AMD a to z důvodu, aby pocitac mohl vyrůst v případě potreby jen výměnou cpu nebo grafické karty. U intelu je hromada čipsetu, desek a omezení.

Takže deska s B450 cipsetem.
Slabší cpu bych sehnal na bazaru.

Muzes vyfotit vnitrek te skříně? At jsou vidět diry na podložky na desky, podle toho se pozná rozměr. Skříně jsou porad stejné.

Odpověď na to jestli starší počítač nebo nový je zde jasná. Nová zakladni deska, paměti a zbytek asi bazar. Vzdy bych bral věci se zbytkem záruky a spíš osobní předání.

Viděl bych to takto. Desku a ram bych vzal nové tam už se moc ušetřit nedá, spíš riziko. 8GB nebrat, deska má dva sloty a je to málo. Skříň tedy počítám vlastní.
Pokud pojede i ten druhý 500gb disk tak fajn, na systém bych ale bral SSD.

[91209-rijen-sestava17k-png]

No takže miniATX bedna do ní bych přidal ventilátor pod zdroj za 100kč (změřčte rozteč děr možnosti 80,92,120) a bude fungovat. Chybějící usb 3 (nebo rozbité USB 2) se dají vyřešit tímto
https://www.alza.cz/axagon-hue-s2bl-4-port-usb-3-0-charging-hub-d4577411.htm?o=5
a dát si to na stůl. To může dostat zvlášť.

To co sem navrhl se tam vleze problém může být u diskové šachty - kolize s rozměrnější grafikou - to navržená není tak při nákupu v bazaru pozor.

Pokud si koupíte toto (tohle se dá určitě někde sehnat za 40) https://www.alza.cz/akasa-3-5-hdd-mounting-kit-d2267931.htm
tak ten starý disk přemontujte pod DVD mechaniku a tu diskovou šachtu rovnou celou odvrtejte :-)