Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladic CPU

Chcem sa poradit ohladne kupy chladica na CPU do zostavy:
Gigabyte B450 Aorus Elite RGB,
AMD Ryzen 7 2700X(Wraith Prism),
16GB Corsair Vengeance LPX 2x8GB KIT DDR4 3600MHz CL18@ 3000MHz CL16,
NVMe SSD Adata Gammix S11 240GB+SSD Crucial P1 1TB+1000GB Seagate 5400 rpm
EVGA RTX 2060 XC 6GB
Seasonic Prime 850 Titanium
Cougar Panzer EVO RGB
LG 34UM58-P
Mam este zostavu:
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI
AMD Ryzen 7 3800X(Be quiet! DARK ROCK PRO 4)
G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000
SSD Crucial P1 1TB+1000GB Seagate 5400 rpm
MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING 8GB
Seasonic Prime 850 Titanium
NZXT Phantom Green full tower(SilentiumPc ARGB 3x120+1x140)
AOC CU34G2
Zostavu s 3800X planujem vylepsit o grafiku RTX3070-3080(mozno bazarova 2080ti) a tu RTX 2070S supnut k 2700X(vzhladom k rozliseniu monitorov)
Aky chladic by ste mi odporucali? Kludne ten BeQuiet posuniem na 2700X a na ten 3800X kupim iny podla odporucania.
Cena max do 100-120€. Pripadne sa mozno necham prehovorit. Cierna NH-D15 je krasna(pripadne este jeden BeQuiet?), ale ak odporucite tych vodnych bazmekov nedbam.
Rad by som po tomto zasahu do tychto dvoch PC aspon 5rokov nevrazal ani cent, tak nech je to co najlepsie a najtrvacnejsie.
Dik.

Tak já Ti neporadím mám mugen 5 a spokojenost.
Stejně v této kategorii vidím jen
SCYTHE Mugen 5 Rev. B (ten mám)
SCYTHE SCNJ-5000 Ninja 5 (ten sem se bál že se nevejde)
Be quiet! DARK ROCK 4 (ten buď v únoru nebyl nebo mě nějak neoslovil)
NOCTUA NH-D15 Chromax Black (ten sem si nechal jako sen :-) )
Vem tu noctuu a budeš spokojený.

Dostal som aj odporucanie na nieco taketo:
https://gzhls.at/blob/ldb/a/9/f/8/cb04df60cf109b05307727b8526dfefa99b1.pdf
Ma to kontroler ARGB Controller ACT-1000L. Aj by som ho kupil za predpokladu, ze by sa tie kolotocarske vetraky aj s tym podsvietenim na chladici dali zapojit a ovladat pomocou kontrolera, ktory ma bedna
https://cougargaming.com/products/cases/panzerevo_rgb/
Myslite, ze by to spolu fungovalo? Na tom kontrolery k tej bedni su volne pozicie na zapojenie dalsich vetrakov, len ci to je kompatibilne? Ako zasuvkami, tak celkovo.

Já že řešíš chlazení ne efekty:-(
Scythe SCMG-5100 Mugen 5, rev.B 1399 (czc) bez efektů
SCYTHE Mugen 5 Black RGB Edition 1499 jeden blikající větřák
SCYTHE SCMG-5102AR Mugen 5 ARGB Plus CPU Cooler 2429 (dva větřáky + plus plocha vrchu chladiče +ARGB Controller ACT-1000L. ).
stejné tělo chladiče, liší se efekty

ARGB Controller ACT-1000L je pro desky co nemají argb konektor. Pokud deska má ARGB konektor necháš kontroler v šuplíku.

Pokud oželím blikající vrch chladiče tak mugen 5b vylepším jakýmkoliv RGB ventilátorem /dva ventilátory jsou většinou zbytečné/.

Prvý plán bol vymeniť ten beQuiet za toho polovodnika a posunúť ho miesto toho WraithPrism. Ale ak by to sa dalo to osvetlenie bedne synchronizovať s tým Scytche chladičom, tak by sa to synovi asi viac páčilo a ja by som si ušetril robotu s výmenou dvoch chladičom a aj polovicu peňazí. Aj preto chodím na poradne, kde sa mi dostane iný pohľad na vec a buďto sa nechám ovplyvniť, alebo si to urobím podľa seba. No ak by to celé svietilo rovnako, tak by to bolo super. Skúsim napísať Cougartu, či budú s tym kontrolerom z bedne fungovať aj iné vetraky.

No ak by to celé svietilo rovnako, tak by to bolo super. Skúsim napísať Cougartu, či budú s tym kontrolerom z bedne fungovať aj iné vetraky.

Jestli dobře chápu jak to funguje tak na jeden ten kontrolér musíš napat stejné větřáky -minimálně stejný počet diod.
Těch kontroléru můžeš mít víc, pichají se do usb slotu na desce.

tenhle ventilátor se líbí mě ..
https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/60297-ctvery-ventilatory-s-rgb-led-od-corsairu-pro-zarici-pc-v-testu?start=3

Tak jestli nejde jen o chlazení klidně to synovi dopřej :-)

Díval jsem se na testy toho Scythe Ninja 5 za 1500kč a vypadá že je rovnocenný soupeř Noctua DH15 - s tím že Ninja je omezený pomalejšími ventilátory.

Ta bedna obsahuje neviem, či zrovna presne toto, ale niečo na ten štýl aj s diaľkovým ovládačom.
"Included COUGAR Core Box
with Remote Controller
( ARGB Fan Control Box, Supports
up to 8 COUGAR ARGB Fans and
4 COUGAR LED Strips)"
https://cougargaming.com/products/accessories/core-box-v3/
A do toho sú napojené tie svietiace fany na bedni a su tam ešte voľné miesta na pripojenie ďalších fanov. A to potrebujem zistiť, či keď na to pripojím ten CPU chladič s fanmi, či to bude tym kontrolerom ovládané a tým pádom, ak by som dal(môj syn) trebárs na ovládači červenú, tak to bude komplet svietiť na červeno(tu tam má aj teraz). Ako bedna tak chladič. To by bolo úplne že TOP.