Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit stejná data?

Ahoj. Mám dva disky a potřebuji na druhém disku smazat všechny data které se nachází na prvním disku. Jedná se o disky s kapacitou 8TB a OS mám Windows 10. Můžete prosím poradit spolehlivé řešení? Děkuji za každou radu. Martina

Ono obecne vzato neni zadne automaticke spolehlive reseni, jsou jen ruzne nastroje, jak si to trochu usnadnit, ale zalezi na tom, o jaka data se jedna a za jakym ucelem potrebujes ty duplicitni smazat a ve spouste pripadu je jedinym spravnym resenim kvalifikovany lidsky odhad.

Resim podobny problem, jen mozna v trochu mensim meritku, a uz jsem se setkal se soubory, ktere jsou "duplicitni" a je potreba je odstranit, ale jmenujou se ruzne, pripadne i maji ruzny obsah, a naopak se soubory, ktere ac maji stejny obsah, tak jako duplicitni odstranit nejde, (obcas dokonce ani v pripade, ze maji i stejne jmeno a adresar), protoze by to zpusobilo nepouzitelnost neceho.

Jeden z postupu, ktery vyfiltroval spoustu duplicit a adeptu na odstraneni je nechat si spocitat pro kazdy soubor kontrolni soucet a pak to podle techto souctu seradit a porovnat s druhou obdobne zpracovanou kopii - tim se daji objevit stejna data, ktera nekdo prekopiroval/presunul do jineho adresare, pripadne prejmenoval. (typu aktualni/dopis_sefovi.doc <--> zalohy/2019/seznam_zakazniku_k_12.3.2019.doc) - na druhou stranu ti to najde stejne soubory typu "licence.txt" v 50 adresarich a z zadneho to nebudes chtit odstranovat.

Jiny postup je nechat nejaky program projit adresare a hledat jen shodu jmena (a cesty), (ale tam se muze obsah lisit, napr aktualni/vydaje.doc a naopak to nemusi zachytit presunuti cele struktury aktivni/* do zalohy/2019/* )

Takze velmi zalezi na tom, ceho a proc chces dosahnout a jaka data (a jak organizovana) mas, podle toho pak teprve jde vybrat neco, co ti s nima nejak pomuze.

Nebo proste das na nejakou radu z internetu, ze "me se osvedcilo tohle - odkaz" a az to spustis, tak se ti to bud osvedci taky, nebo to spoustu veci nezvladne a nebo ti to naopak smaze i co nema - a predem nebudes tusit, co z toho nastane.