Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - BSOD Prosím o radu

Ahoj, poslední měsíc mi začal PC házet bluescreen.
Popis chyb:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, kod chyby: 0x00000050
PFN_LIST_CORRUPT, kod chyby: 0x0000004e
MEMORY_MANAGEMENT, kod chyby: 0x0000001a
Dříve bylo PC v pořádku.

Konfigurace:

Název operačního systému Microsoft Windows 10 Pro
Verze 10.0.19041 Build 19041
Výrobce systému Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model systému Z390 GAMING X
Typ systému x64-based PC
SKU systému Default string
Procesor Intel(R) Core(TM) i5-8600K CPU @ 3.60GHz, 3600 Mhz, jádra: 6, logické procesory: 6
Verze systému BIOS/Datum American Megatrends Inc. F4, 29.08.2018
Verze SMBIOS 3.1
Verze integrovaného řadiče 255.255
Režim systému BIOS UEFI
Výrobce základní desky Gigabyte Technology Co., Ltd.
Základní deska Z390 GAMING X-CF

Zkoušel jsem dát i bios do default hodnot, ale bez výsledku. Budu vděčný za jakoukoliv radu :-)
Ještě přikládám dmp:

Děkuji, hezký den.

Řešení:

Vyfotit, ukončit. Pokud byly RAMky kupovány jako KIT, pak obě vrátit, pokud byla každá zvlášť, otestovat jednotlivě.

Mohlo dojit k update nejakého ovladace, jadra OS, to ze to jelo 2 roky nic nezarucuje, vse muze mit vliv na stabilitu.
Driv nez provedes test tvé RAM, test stabilitity, vse bude jen odhadovani. Jakou RAM mas presne osazenou a jaké ma nastavené parametry ?
Muzes alespon pres PowerShell zobrazit momentalni informace o tvé RAM a vlozit sem vypsané info ? :

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity,PartNumber, -autosize

Manufacturer Configuredclockspeed Devicelocator Capacity PartNumber -autosize
------------ -------------------- ------------- -------- ---------- ---------
Kingston 2400 ChannelA-DIMM1 8589934592 KHX3200C16D4/8GX
Kingston 2400 ChannelB-DIMM1 8589934592 KHX3200C16D4/8GX

Na parametry kouknu do Biosu

IMHO na zacatek ano. Ty vyraznejsi problémy se zobrazuji zpravidla v prvnich 10 minutach (dle zadani testu).
Pro hlubsi a presnejsi test je lépe nechat vice.

PS: Ten Upgrade BIOS viz KURT bych provedl jako prvni. Nové verze BIOS prinasi mimo novy mikrocod i opravy chyb, lepsi kompabilitu.