Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVB-T2 pouze T1

včera jsem ladil sousedce nový seto box gogen DVB-272 T2

a v pohodě, většina se naladila v T2, a méně v T1

a dnes mi sousedka znovu volá, zrovna ladí stejný setobox na chalupě a podařilo se jí naladit pouze T1 programy, žádné T2

samo, že má jednu anténu

(u toho prvního setoboxu máme 3 antény natočené na 3 různé vysílače)

ale přemýšlím kde je problém??

že by anténa, která běžně jela v T1 už na T2 nestačila???
některé programy se "sypou"
předpokládám, že v nastavení není možnost zapnout pouze T1 a ne T2
a nebo je možné, že vysílač na který je natočená anténa už vypíná T1, ale ještě nezapnul T2 programy?

dík za radu, u mě vždy naladění fungovalo na porve a bez překážek.

je to jednoduche, v miste "B" nema dostatecne kvalitni (nervna se automaticky "silny") signal T2 = antena smeruje jinam nez je potreba, je tam nejaky zesilovac pro konkretni kanaly, ruseni atd. a pod. Najdete si mapu pokryti a dle lokality pak resit prijem. (nektere programy se sypou = signal je tak nejak na hrane, chybuje to. Taky muze jit o ruseni z BTS mobilnich siti.)

Jestli to ladila někdy v posledních dvou dnech, tak ať to zkusí naladit na tom STB znovu.
Nebylo tam nic z ČT. Taky jsem to přelaďoval, protože úderem 30.9. vypadly kanály, které doteď běžely na jiných sítích.
Ale je dost pravděpodobné, že platí viz lucifer.

to máte pravdu, nevím o jakou anténu se jedná, na jaký vysílač je natočená.
Jen sem si potřeboval ujasnit, jestli při instalaci se někde omylem nevyplo ladění T2 programů,
a dále jsem potřeboval vyvrátit radu od prodavače který tvrdil, když setobox prodával, že ho stačí zapojit na starou anténu, a naladit a vše bude hladce fungovat.

A to sem se zde dozvěděl.