Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám slabý signál na telefonu - pomůže nový mobil?

třeba mi tu někdo poradí. Posledních několik měsíců jsme se zřejmě dostali do nějakého mobilního stínu. Mám T-mobile. Většinou mi chodí sms zprávy s několikahodinovým zpožděním, podle toho, kdy se signál výjimečně zesílí. Nejde se mi dovolat, volajícím to hlásí, že jsem nedostupná a po několika hodinách dorazí sms s tím, že mám zmeškaný hovor. Bývám obvykle stále doma, čili je to problém. Trochu pomůže na chvíli zapnout a vypnout "letadlo". Mám telefon Samsung SM-G531F , Android 5.1.1. Pomohla by koupě nového telefonu?
Změna předmětu, původně: Asi to sem nepatří, ale (Prasak)

No co na to říct... měl jsem v minulosti také T-Mobile a problémy podobné, třeba sedím v hospodě, a když jsem chtěl volat, tak signál nic. Takže jsem musel vystoupat na kopec abych si mohl zavolat.
Stručně obrat se na operátora, nebo jim dej sbohem, (už dlouho mám Vodafone).

Ja zase Vodafone nechytil ani v Praze na sidlisti. Nehlede na to, ze T-Mobile a O2 sdileji sit, ikdyz mozna jen 4G. Pointa, pokud jsi ji nepochopil, byla v tom, ze kazdy operator ma nekde lepsi pokryti a nekde horsi, tudiz doporucovat nekomu koho neznas neco na zaklade tvych zkusenosti, neni v tomto pripade zrovna rozumne.

Dotaz naprosto k nicemu. Co to je:

Trochu pomůže na chvíli zapnout a vypnout "letadlo".

Pomuze to nebo ne?

Jestli to pomuze treba na pul hodiny, tak to znamena, ze nemas spatny signal, ale ze se ti to neprihlasuje k siti, respektive se to prihlasi jednou a po nejake dobe, kdy by se telefon mel znovu prihlasit, uz se neprihlasi.

Dal vubec nepises, jestli ti ukazuje, ze nemas signal nebo ze tam je jen spatny, treba jedna carka atd.

Nezijes predpokladam sama jako poustevnik nekde na samote? Co teda ostatni take jim telefony v te lokalite vypadavaji a jake maji operatory?

---

Prvne bych na tvem miste zalohoval veskera uzivatelska data v telefonu a provedl obnovu tovarniho nastaveni, nemusi to byt nutne vada v hardwaru telefonu, ale mohlo se jen neco pokazit na Androidu.

Spatny signal, vetsinou zadna carka, behem dne se to meni, kdyz je carek vic, prijdou sms za cely den s nekolikahodinovym zpozdenim. Syn ma jiny mobil, take Tmobile, signal trochu lepsi. Proste to driv nebylo tak spatne. Jo a nevim jak zalohovat a uvest do tovarniho nastaveni, chichi. Je mi 72. Sice mam iq dost vysoke, ale vsechno fakt neznam. Proto prosim o rady...

Už se mi stalo že za to mohl operátor (zahlcení) ale i SIM karta kterou jsem si musel nechat vyměnit. SMS mi chodily až po půl dne, odpoledne jsem dostal raní SMS.Od přítelkyně mi přišly SMS až dávno potom co už byla doma.

Jestli za to může telefon, půjč si od někoho SIM kartu, dej jí do telefonu a nech si poslat SMS.
SIM uděláš to samé, ale naopak, strči tvou SIM do jiného telefonu a nech si poslat SMS.

Je možné, že vypínajú najstaršiu 2G technológiu, ktorá fungovala aj na vzdialenost 10 km od vysielača. Mobil sa potom spojí na najnižšej dostupnej technológii 3G/4G, ktorá má o hodne menší dosah, inak povedané menej čiarok. Kolísanie signálu zapríčiňujú odrazy signálu od pohyblivých prekážok, napríklad cestná premávka, alebo aj lesný porast. Existuje tiež možnosť, že pri silnom vetre sa pohybuje stožiar a teda antény vysielača byť nepatrne, napríklad o niekoľo milimetrov. Rovnakú vec pozorujem pri DVB-T. Je to badať hlavne pri slabom signáli.

Lumia 950 funguje bez problému na LTE 4G at 2100, 1800, 2600, 800,700 MHz , stále mam jako druhý telefon 950XL.
(při vydání poslední rady 950 byl osazen na tu dobu velmi slušný HW o proti Samsung etc které vycházeli ve stejný rok. Netýká se to SIM, ale lepší foťák ZEISS jak u 950XL jsem u telefonu ještě nenašel, fotografie RAW, podporu natáčení videí 120FPS (slowmotion), etc nemá ani polovina dnešních smartphounu. )

Stejne by bylo zajimave zjistit, jestli je chyba v tvem telefonu nebo v siti operatora. Osobne bych si tipnul na ten telefon, ze spatne prioritizuje stavy, takze ikdyz ma u vas nejspis LTE spatny signal, telefon se pripojuje pres tuhle sit, a ne pres GSM, cehoz jsi docilila tim, zes to tomu telefonu prikazala natvrdo prepnutim site v nastaveni.

Jestli to ma syn lepsi, tak to bude asi v tom telefonu a nebo muze byt chyba i na SIM karte, jak uz tu nekdo trefne poznamenal.