Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení dalšího modemu

Dobrý den, používal jsem internetové připojení vzduchem. Přešel jsem na technologii DSL. V pátek mi přišel od T-mobile router. Po zapojení funguje. Ten modem co jsem měl na internet vzduchem jsem si dal do vzdálenějši místnosti, propojil přes Lan kabelem a nejede. Napíše mi to - připojeno,žádný internet. Nevíte proč? Kabel je v pořádku, pc přes kabel jede.

poe je jen schopnost vzdáleného napájení přes lan síť. ale podle číslování a barvy má jít o wan vstup. (jen ten kabel dovnitř nemusí být tak zlomený)

bývalý router, kterému říkáš modem a tajíš jeho typ ze štítku zespodu, má nějak nastavenou lan adresu.
adresu zjistíš připojením lan kabelu mezi lan výstup a pc. nepolezeš nikam na internet, protože nikam dál nevede, ale vyčteš si staré nastavení získávané z jeho dhcp.
bude tě zajímat brána/gateway, což je ip starého routeru:
cmd.exe -> ipconfig -all
nebo appka do founa: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.techet.netanalyzerlite.an&hl=cs

a potřebuješ porovnat ip nového routeru tmobilu s ip starého routeru.
- nesmí být stejné,
- může být různý postup, když budou v různých sítích. ale ip jdou měnit.

Ip nemůže být na obou routerech stejná.
1 router přiděluje ip v rozsahu treba 192.168.1.x, druhý pak musí přidělovat v jiném rozsahu, treba 192.168.2.x
I na zapojení a nastavení routeru jsou potřebné aspoň základní znalosti.

Lepší by bylo na tom druhem routeru vypnout NAT a DHCP a kabel zapojit do LAN zásuvky.

appka možná neumí nic změnit, nevím, screen sem nedáváš.

počítačem / notebookem / prohlížečem v mobilu se připojíš na tu "192.168.1.1" a přihlásíš se do administrace 2.routeru ... prý: user / 38098857 podle štítku
změníš lan ip na jinou, která nebude kolidovat s dhcp rozsahem prvního routeru. předpokláme tupější default nastavení, takže raději: 192.168.1.222
pak na 2.routeru zakážeš dhcp (pochopitelně ztratíš připojení na router).
nakonec propojíš lan kabel z 1. routeru do lan zdířky 2.routeru.

pozn.: input 56V snad ani nevyhovuje našim/evropským normám.