Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD chyby

Čaute,
mám notebook Lenovo IdeaPad U410
na notebooku som dal nový msata disk + ostalo tam 1TB HDD na dáta.
Dokupoval som tiež RAM DDR3 GB
Urobil som čistú inštaláciu Windows 10.
Notebook mi po čase (niekedy po 10 minútach, niekedy po pol hodine, niekedy po hodine, niekedy po 2 hodinách) vyhodí BSOD chybovú hlášku.
Problém je v tom, že po každé inú, napr. PFN LIST CORRUPT, DPC WATCHDOG VIOLATION, KERNEL SECURITY CHECK FAILURE, DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL a iné...
Dal som preč novú RAM, nepomohlo, dal som preč 1 TB HDD, nič, vymenil som msata a nainštaloval som na nový msata disk, nepomohlo. Skúšal som rôzne kombinácie, no pokaždé iná chybová hláška.
Viete mi s tým niekto pomôcť?
Ďakujem

Ovládače som inštaloval z Windows update.
Ale vždy inštalujem ovládače z Windows update a nikdy sa mi to nestalo.
A to mám veľa notebookov a počítačov za sebou.

Všechno je jednou poprvé:-D
Já bych v případě notebooku doporučil začít na stránkách výrobce, dát si pozor a stáhnout jen ovladače k HW neinstalovat nepotřebný SW balast.

takže ani nevíš jaké ovladače a v jakém pořadí.
winupdate už pod w10 není takový průšvih, na obyčejné domácí krámy to (u w10) stačí. jen od výrobce je to rychlejší a hlavně můžeš ovlivnit pořadí, když nechceš mít bsod.

je pěkné že máš za sebou hodně krámů, ale od tebe bych si nenechal nainstalovat ani myš.

Sorry, ale mňa nezaujíma, či necháš alebo nenecháš inštalovať myš. Ja sa normálne pýtam ohľadom môjho problému, veď na to je táto poradňa. Takže si tu nemusíš zo mňa robiť srandu a ponižovať, za to že vieš viac. To, že som už robil niekoľko notebookov a PC a proste s týmto mám problém je, si myslím, normálna vec.
Ja som tým chcel povedať, že proste sa mi to ešte nestalo a že potrebujem poradiť. To je všetko. Nie aby si tu niekto niečo dokazoval.
Toť vjso.

o postupu instalace ovladačů tu byl pěkný článek. je jedno že tu už není, vycházel z logiky, neobjevoval kolo. někteří výrobci třeba mají ve stejném pořadí číslované ovladače na instalačním dvd.
samotný postup jde zestručnit na 3 řádky, taky jsem to udělal už pár desítkrát - možná několiksetkrát.
a přijde dvoustý instalatér pěti pécéček a začne mě poučovat, co mám psát. a po něm jich přijde dalších sto, nebo nekonečno.

1) chipset driver (může být součástí balíku s integrovanou grafikou). chipset driver není ani odpad intel me, ani driver raid.
2) restart
3) ostatní bez pořadí

aha, ten starý krám nemá podporu výrobce pro w10, je jasno.
- chipset driver v10.1 bude ke stažení u intelu.
- v ostatním snad pomůže google, ale lenovo se k tomu nemá. můžeš to nechat na náhradách, co si nainstalují w10. nebo umět zálohovat a zkusit i ovladače w8.1
https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-u-series-laptops/ideapad-u410/downloads/driver-list/
- s wifi radí tady: https://www.drivers-lenovo.com/lenovo-ideapad-u410-laptop-wireless-lan-driver/

screeny bsod vieweru žádné neukazuješ, těžko odhadovat se kterými drivery je problém.

V pôvodnom stave bol tak, že bol na 1 TB HDD nainštalovaná Windows 8

od výrobce to asi fungovalo. spíš se toho ujal nějaký instalatér a od té doby to nestojí za nic.

Dovedeš to zkusit vrátit do původního stavu ? Původní systém byl jakém disku ? A fungovalo vše jak má?

Nevím čemu říkáš msata disk ? Můžeš uvést přesné označení ?
Lenovo IdeaPad U410 je celá řada, co jsem se díval je to staré plečka s ivy bridge.
Tak možná ty nové msata (?) disky nejedou s deskou ale to je jenom první věc co mě napadla.
Pokud dokážeš identifikovat přesně svůj notebook podívej se jestli to neřeší nějaký nový bios.

Udělej test paměti notebooku pomocí sw memtest https://www.memtest.org/#downiso
(chápu že je tam teď ta původní ale stejně)

V pôvodnom stave bol tak, že bol na 1 TB HDD nainštalovaná Windows 8 a že robilo to to isté.
cca rok bol odložený.
https://www.alza.sk/kingston-ssdnow-uv500-240-gb-msata-d5303676.htm presne toto som kúpil.
BIOS som updatoval ešte na začiatku.
Test pamäti som presne tým softwarom robil a vyhodnotilo, že sú OK.
len teraz tam mám len msata ssd a 4gb RAM a žiadne BSOD. Postupne som tam dal teraz ďalšiu 4GB RAM a všetko v pohode. No včera som mal presne túto kombináciu a chyby vyskakovali...