Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký PC a monitor pro překladatelku?

Kamarádka - překladatelka potřebuje nový PC a požádala mě o radu. Vymluvil jsem jí desktop, který mi přijde pro ní zbytečný, ale NB nechce, jelikož na příležitostní práci mimo domov již jeden má a doma chce něco ergonomičtější.

Navrhl jsem jí Lenovo ThinkCentre M75q Tiny s AMD Ryzen 5 PRO 3400GE 4 GHz kvůli lepší grafice, která by se občas mohla hodit: https://www.alza.cz/lenovo-thinkcentre-m725s-sff?dq=5781389&o=1 a k tomu monitor Lenovo ThinkVision T23d https://www.alza.cz/22-5-lenovo-thinkvision-t23d-d5449624.htm, ale ten hlavně kvůli stejné značce a poměru stran 16:10, který se mi zdá pro práci s textem vhodnější. Větší monitor nechce, 24 palců je už na hraně, ale spíše trochu menší.

Má někdo nějaké lepší doporučení? Repas nechce, jenom nový a musí jí to prý vydržet 10 let! :-D

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Repas nechce, jenom nový a musí jí to prý vydržet 10 let!

Na misto think center bych ti doporucil nahlednout i na zarizeni typu : DeskMini A300 Series pro snadnejsi Upgrade & vymena komponentu, coz je jedna ze zakladnich veci pro nekolika rocni chod PC .
Monitor zalezi na tom co "ona" preferuje, ale asi bych uvazoval o 16:10 kde muzes dat bez problému vedle sebe dve A4.

To už je moc složité, musely by se k tomu dokoupit další komponenty a OS, všechno to zkompletovat a nainstalovat OS. Já to dělat nebudu a ona chce všechno hotové, aby k tomu jenom sedla a mohla pracovat. Kromě toho, sotva podobná skládačka i s legálním Windows 10 vyjde na necelých 14 tisíc, nemluvě o 3 leté on-site záruce.

Pokud ovšem někdo dokáže nabídnout hotovou sestavu na bázi dané platformy s podobnými nebo lepšími parametry, tak to za úvahu také stojí, hlavně kvůli možnosti rovnou zvýšit RAM na 16 GB a SSD na 512 GB nebo 1 TB.

Zvysit ram na 16? Kludne by jej stacila 4. Disk sa da vyment v akomkolvek stroji.
Predpokladat, ze jej stroj vydrzi 10 rokov je blbost, pretoze tieto mini pc maju po case vylagrovane loziska na ventilatoroch, ci nevydrzia tie pidi ITX zdroje a pod.
Nemam rad zakaznikov, ktory maju nezmyselne poziadavky.
Povedz jej nech si kupi co chce.
P.S. Mam dve zakaznicky, prekladatelky a presne viem aky hw za tie roky pouzivali.

To zas tak úplně pravdu nemáš, jelikož tohle píšu na PC z roku 2007, a za celou dobu odešla jenom grafika, kterou jsem nahradil jinou, získanou zadarmo od kolegy a MB IPIBL-LA, který jsem nahradil natolik podobným IPIBL-LB, že jsem nemusel ani přeinstalovávat Windows, stačilo aktualizovat driver síťové karty, který měl jiný čipset. V práci mám PC i LCD monitor z roku 2003, a kdybych nepotřeboval aktualizovat Pohodu kvůli změně zaokrouhlování DPH na novější verzi, která nefunguje na procesorech bez SSE2, tak na něm fakturuji dosud. :-D

Asi mame kazdy iny pohlad na beznu pracu na pc dnes, len sproste YT dokaze vytazit dnesneho Celerona celkom slusne nehovoriac o dalsich vychytavkach modernych OS, kedysi flashi a inych obludnostiach.
Este 2-3 roky dozadu som si aj ja kupoval novy nb kazde 2-3 roky s Celeronom, ze mi to staci, ale dnes uz je pre mna a pre zakaznikov nevyhnutne minimum i3.
Suhlasim, ze i3-i5 4th generacie ma stale slusny vykon, takze ak hovorime o pc z roku 2013 je mozne, ze postacuje aj na dnesne kancelarske veci.
Ale pc z roku 2003 uz urcite nie;o).

Tak když už naběhl, tak na Pohodu to stačilo, ovšem na Internet to už bylo hodně slabé. Stačilo ale trochu počkat a udělal vždy, co jsem potřeboval. Bohužel s Athlonem XP2000+ bez SSE2+ již nestačí ani na Pohodu. Doma mám PC s Intel Core 2 Quad Q6600, a ten celkem ještě postačuje.

16gb ram je pro office apod nesmysl. ssd jí může stačit 512gb, za pár let uvidí.
dokonce si myslím, že by vyjímečně mohla vystačit s 2-jádrovým cpu, ale jestli je zvyklá pro kdeco odskakovat na google, pak 4 jádra jsou akorát.
tip na 16:10 monitor pro office programy chválím. další možností je 27" kráva, kde už je to jedno, ale líp se jí tam zobrazí 2 stránky vedle sebe.

repas může být taky fajn, parametrově se v pohodě vleze a a značkové pc mají určitě lepší vzhled než odporné towery pro děti.
ani s tím a300 se ti bastlit nechce, to je jedna z mála povedených nových věci na trhu. (lian-li to ovšem není)