Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký 27" monitor do 8000 Kč?

Mohl bych poprosit doporučení na monitor 27" - 28" - cena do 8000kč,když by to stálo za to tak 10 000kč.
Na domácí použití + úprava fotek a videi.
Děkuji

Změna kategorie, původně: Hardware (host)
Změna předmětu, původně: Jaký 27" monitor do 8000kč (host)

Tech 27" je docela tezke takhle jen pres internet poradit. Nekomu totiz i na teto velikosti staci fullHD, nekdo uz tam vidi pixely a chce teda radeji quadHD. Bylo by zadouci, abys zajel nekam do obchodu a poradne se porozhledl a zjistil, ktere rozliseni bude vic vyhovovat tobe.

Kdybys mohl vetsi monitor, tak na 32" je quadHD idealni. Naopak 4K rozhodne nedoporucuju a to ani na filmy a fotky. Ja sam totiz 4K monitor mam a jsem z toho dost nestastny, pro tu uhlopricku 32" je to rozliseni prilis velke. 4K proto doporucuji az od 40" vys, dneska na beznou TV je to ideal, ale na monitor nebrat!

A jeden tip s QHD a pozadovanou cenou, ktery bych se nebal vzit ja, podle parametru vypada dost obstojne:

https://www.czc.cz/iiyama-prolite-xub2792qsu-b1-led-monitor-27/204141/produkt