Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat operační paměť (začátečník)

Ahoj poprvé v životě si budu upgradovat svůj laptop, z 8 GB na 16 GB ram, mám původně herní laptop msi GL62M 7RDX, operační paměť sem vybral tak aby to bylo kompatibilní se základní deskou a vše hrálo tak jak má, akorát s čím si nevím rady je to jak se nastavuje operační paměť v biosu. Když úspěšně dám operační paměť do PC a zapnu tak co potom ? Protože si upgraduju poprvé operační paměť tak nevím jestli u tady tohohle nemusím nic nastavovat v BIOSu nebo naopak? Koukal jsem na spoustu různých videí akorát na co sem pokaždé narazil je to jak to tam dostat ale ne to jak už si s tím pohrát při samotném spuštění. Právě proto se tady obracím, už jsem tady dostal pár cenných rad co mi pomohli kdyby byl někdo ochotný a našel si chviličku mi poradit tak budu rád a předem děkuji .

Je to program na otestování paměti, který odhalí případné chyby nebo vzájemnou nekompatibilitu. Spouští se z bootovacího USB nebo CD.

S vadnou pamětí (bez otestování) sice může Windows zdánlivě fungovat, ale náhodně se můžou objevovat BSOD a podobné pády systému.

Aha,.jako četl jsem o tom co si že to může mít i své mouchy a porodní bolesti, ještě jednou díky za ten program snad to bude ladit a bude to bez chyb.
8 GB ram DDR4 SO-DIMM 2444 mhz Kingston(1 slot)
Výměna za:
16 GB RAM DDR4 SO-DIMM 2666 mhz Kingston (1 slot)

Tohle dopisuji pro větší přehled co za co vyměňují. Akorát u mě vyvolává obava ten výpočet MHZ, tím že to je větší o 200 mhz nemůže to mít negativní vliv na jiné díly u mého laptopů,
Jestli mi to zjistí ten program tak budu rád aspoň se vyvaruji případným chybam.

Nevyznám se v tom tolik pravě , uvažoval jsem i o tom ale když jsem viděl že ramku tam mám danou na 1 slot ze 2 tak jsem nechtěl nic ponechávat nahode, přece jenom moje neodbornost mi řekla že to radši nemám podceňovat a koupit si rámků na jeden slot tak jak mi to dal výrobce v základu. :)

Super děkuji stále ještě čekám na paměť je na cestě a já jsem zatím v práci takže kolem 2 bych to měl začít postupně montovat cca kolem tohohle času dám info jak to dopadlo :) jinak děkuji všem za rychlou zpětnou vazbu. Poradna jak má být 👍 🤝

paměť je na cestě

přece jen bylo lepší se nejdřív zeptat.
výrobci obvykle osazují jediný modul, aby šla ramka snadno updatnout. takže by přikoupilo stejných 8gb a bylo by to akorát.
teď z toho bude trochu nadbytečných 24gb, nebo těch 8gb vyhodíš, obojí jsou vyhozené peníze.

zobrazení osazené ram viz třeba: cpu-z.

Já to objednával na doporučení alzy, kde sem taky pořizoval i PC. A ano musím vám dát za pravdu že jsem si měl dokoupit 8 gb ram na místo 16 GB bohužel při vyplňování objednávky jsem tolik nadtim nepřemýšlel no... Ono to je i cenově lepší bohužel už sem tak udelal a má to ke všemu přijít už dneska takže stornovat to už nemá cenu :) hold dneska se musím placnout přes kapsu. Příště se tomu vyvaruji :)

Ano souhlasím. Příště si dam na to pozor. Ale jinak takhle tímhle bych všem chtěl poděkovat. A chtěl bych i tuhle diskuzi uzavřít bylo mi zodpovězeno vše co jsem chtěl vědět v rychlém sledu. A docela mi to hodně pomohlo se zorientovat. Ať žije poradna ✋