Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome jako první po spuštění Windows

Jde nějakým způsobem nastavit, aby se po spuštění Windows (8.1) spustil Chrome úplně jako první? Mám nastaveno, že se sice Chorome spouští po spuštění Windows, ale vypadá to, že chvíli trvá než se na něj dostane řada, protože pokud nečekám než se mi Chrome spustí automaticky a spustím ho ručně hned po zobrazení plochy, naběhne Chrome o poznání dříve.

chtělo by si to asi nejdřív udělat pořádek v bordelu, který startuje na pozadí a je v různých "pospuštěních"
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).
a zamyslet se na případným doinstalovaným antivirem, jeho konkrétní verzí a hlavně nad jeho letitou zbytečností.

jestli je přidání odkazu do adresáře "pospuštění" pomalejší než zápis po registrů jsem nikdy nezkoumal. pokud se v pc nepouší zbytečnosti, nečekám velký rozdíl.
samozřejmě i na w8 dnes čekám normální ssd disk pro systém, ne historický hdd.

Podľa pevného disku sa pohraj s nastaveniami hodnôt v Prefetch a Superfetch. Zapnúť alebo vypnúť.

Chrome.exe manuálne vlož do autoruns v Registroch, kľúče "Run"

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

https://helpdeskgeek.com/help-desk/delete-disable-windows-prefetch/
-----

Niekedy býva problém so službami hosťovského svchost.exe, ktorý si prednostne naťahá desiatky nepotrebných systémových súborov.

Nastav v Registroch:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control

hodnota dword, položka SvcHostSplitThresholdInKB
podľa kapacity RAM na svojom PC

ak máš napríklad RAM 8GB, potom bude hodnota pre SvcHostSplitThresholdInKB 8388608, tj. 0x08388608

Tieto nastavenia svchost.exe fungujú pre W10, ale skús ich vo W8.1

Potom je tu windowexeallkiller:
https://www.baixaki.com.br/download/windowexeallkiller.htm

S ktorým sa pracuje velice opatrne pri likvidácii nechceného balastu načítaný po spustení. Jedine mať zálohu Registrov alebo Image celého systému na primárnom oddiele.