Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku do 20 tisíc - nový, nebo repas?

Ahoj!

letos jsem začal studovat informatiku na vysoké škole, současná situace mě zatím nehnala spěchat s koupí notebooku, protože jsem ještě doma.

Chtěl bych, aby měl notebook alespoň 16GB RAM, velikost displeje bych si představoval do 14", 15,6" už mi připadá velké, když si vezmu, že doma si můžu notebook připojit k externímu monitoru. Důležitá je pro mě i délka na nabití. Výkon procesoru pro mě není úplně důležitý, protože budu hlavně codovat, žádné hry či střih videa mě zatím nečeká. Řekl bych, že bych notebook kupoval na takové tři roky, proto to nemusí být "výpočetní dělo". Na notebooku poběží hlavně ubuntu.

Zvažoval jsem nové ideapady 5, současně v provedení 14" je za rozumnou cenu pouze jeden model, který je bohužel vyprodaný. Koukal jsem i na řadu flex, 2v1, dotykový displej s podporou pera by nebyl k zahození, byla by to pro mě velká výhoda.

Nabízí se taky koupě nějakého bazarového/repasovaného notebooku, například nějakého thinkpadu.

Líbí se mi i něco takového: dell-latitude-7390-touch-2v1.php

Máte pro mě nějaké doporučení? Děkuju!:)

Za dvacet se dá sehnat dobrý notebook nový, klidně i herní základ. Použitý, pche to bych nedělal, za prvé je dost možné že mají dost dodělanou baterii, nebo dokonce je u nich baterie mrtvá. Za druhé, koukal jsem na různé bazary jen tak ze zvědavosti, lidi běžně prodávaj starý notebooky za cenu nového stejně výkonného, neuvědomujou si že technologie stárne, kor u notebooku kdy se ti může pokazit cokoliv a už to neopravíš za pár.

Můj herni notas stal ve sleve 25 tisic, a problemy s hrami vazne nemam. Nevidim duvod proc by za 20 tisic nesel koupit novej notebook bez výkonné grafiky, akurat nebrat Acery, vyber si ten co má těch 16gb RAM a porovnávej procáky v benchmarkách, ale upgradovat RAM z 8gb na 16 taky neni nic těžkýho.