Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlisenie - potreboval by som znížiť rozlíšenie na menšie

Zdravím.
Nedávno som kúpil nový Widescreen monitor, ktorý je veľký a pekný, ale v určitej oblasti mi nevyhovuje.
Proste, potreboval by som znížiť rozlíšenie na menšie, prípadne aspoň na nie-širokouhlé, ale nie tak aby sa mi všetko roztiahlo a rozmazalo, ale niečo na ten spôsob, že po krajoch budú napríklad čierne plochy na ktoré sa nedá dostať alebo tak niečo
Existuje nejaký spôsob s ktorým by sa to dalo dosiahnuť? Alebo fantazírujem až moc?
Za každú odpoveď díky.
Změna předmětu, původně: Rozlisenie (Arpád Grha) (Kráťa)

toto je zalezitost monitora, popripade niekedy aj ovladaca grafiky. ale myslim ze skor monitora. pohladaj v jeho menu, ci tam na toto nieco neni. nie kazdy monitor toto vie, a vsetky to prednastavene roztahuju na cely obraz. alebo si proste nastav sirokouhle rozlisenie, ale mensie, napr. 1280x800...ale ak tam nenastavis nativne rozlisenie, tak sa potom necuduj, ze ma rozmazany obraz (ako na kazdom lcd bez nastaveneho nativ rozlisenia)

Zkus si vypnout vyhlazování písma (pravá myš na Tento počítač->Vlastnosti->Upřesnit->Vizuální efekty... Nastavit, karta Vizuální efekty, odškrtnout Vyhladit hrany obrazovkových písem), osobně si ale myslím, že to moc nepomůže, jakýkoliv jiný než nativní rozlišení vypadá na LCD VŽDYCKY blbě.