Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky internetu každých x minut

Zdravim, mám posledních pár měsíců nepříjmený problém.

Každých 5 minut, někdy každých 60 minut (zpravidla ale minimálně 3x, 4x denně) vypadne internet. Projevuje se to nejvíc v online hraní, kdy zpravidla během cca 40 minutové hry mám řekněme 6 výpadků v rozmezí 5-20 vteřin každý (někdy více, někdy méně). Zkrátka hraju, najednou hra indikuje přerušené připojení, a po několika x vteřinách jde zase všechno v pořádku. Ping standardní, zkrátka a dobře "pouze" nenadálé výpadky. Všímám si toho i ve Windows, kdy čas od času zahlédnu ikonu nedostupného připojení, sekne se mi live stream apod. Není to zkrátka problém pouze PC her.

Zkoušel jsem výměnu kabelu, několikery čisté instalace Windows. Bez úspěchu. Což mě přivádí k další otázce - V případě zakoupení jiného modemu/routeru, nebo co mi to tam na chodbě visí, stačí přepojit kabely a internet půjde? Nebo se bude muset složitě volat technik ze společnosti, aby přijel? Nebo je to individuální?

Podařilo se mi vytáhnout log z routeru, ale nevím, zda se zde můžou takto dlouhé výpisy postovat.

Snad to nezní tak zmateně, každopádně děkuju předem za odpovědi.

Edit: Router
HG8245H Huawei, celkem postarší kousek
Windows 10

přihlášený uživatel sem může přikládat textový log jako přílohu.
ale zavilí síťaři, kteří by si v tom četli, už sem nechodí.

za jiný driver síťovky člověk nic nedá. stejně si ho zase nechá automaticky přepsat nějakým krámem z ms.

no a ten huawei taky musí odesílat (a skutečně odesílá) data do číny, tak je logické, že nemá pořád čas věnovat se tvému připojení.