Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak snížit využití disku a RAM - HP EliteBook 745 G3

Zdravím,
dostal se ke mně notebook HP EliteBook 745 G3 s žádostí o jeho zrychlení. Zjistil jsem, že notebook má vysoké hodnoty co se týče využití RAM a HDD. 4 GB paměti jsou dnes sice již podprůměr, ale řekl bych, že na běžný provoz notebooku (obvykle práce s MS Office či prohlížení na internetu) by paměť stále mohla dostačovat. Měl jsem v plánu kompletně reinstalovat Windows, ale rád bych obdržel nějaká doporučení na nenáročný webový prohlížeč a antivirus, popřípadě návrhy na jiné metody pro snížení využití (zkoušel jsem např. vypnout SysMain a Windows Search)
Předem děkuji za pomoc.

Specifikace:
OS: Windows 10 Pro 64bit v1903
CPU: AMD Pro A10-8700B R6
RAM: 4GB
HDD: Hitachi HCC543232A7A380

4gb stačí jen na office nebo přehrávač filmů. ale jakmile se k tomu přidá dnešní internet, nestačí to, raději zvednout na 8gb.
jestli je tam 1x 4gb, ideální je přidat modul stejných parametrů. vyčíst typ viz: cpu-z
podporuje to max. 2x 8gb DDR3L PC3L-12800: https://support.hp.com/cz-cs/product/hp-elitebook-745-g3-notebook-pc/7815279/document/c04818135

jak výše doporučují, zrychlit použitím ssd s okamžitou odezvou je fajn, samozřejmě nějakou normální značku.
lowend: https://www.suntech.cz/produkt/453511-sandisk-plus-480gb-2-5-ssd-sata-iii-7mm/

a když už si člověk hraje na servisáka, měl by umět protřídit automaticky spouštěný odpad:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).