Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení driveru tiskárny

Dobrý den,

po úspěšném zprovoznění tiskárny v síti vyvstala otázka ohledně možností/služeb driveru tiskárny. Lze nějakým způsobem upravit, přenastavit, driver tiskárny, aby nešly provádět na některých zařízení s Win provádět údržbové úkony? Např. čištění, nastavení hlavy, vypínání na dálku, nastavení režimů tisku...
Cílem by mělo být, aby šlo na tiskárnu tisknout a to je vše.

Je nějaká možnost?
Ovladač je k dispozici jen jeden, žádná např. lite verze není.
Dá se s tím něco udělat nějakým nastavením v ovládacím panelu nebo registru atp.?

Tiskárna Canon MG5450.

Děkuji

Jj na tohle jsem koukal, akorát při nastavení oprávnění "odepřít" pro správu této tiskarny, se automaticky odepře i oprávnění pro tisk. Navíc to nedělá to, co bych potřeboval.

Cílem je vyblokovat možnosti na kartě "údržba" viz příloha obr.

Přijde mi, že bych na to musel sehnat nějaký lite driver ořezaný o tyhle možnosti, tak proto se ptám, jestli mi to někdo vyvrátí a je i možnost, něco s tím provést přímo ve Win.

Zdá, ale nepřemluvím ten Win, aby zaškrtl jen jedno políčko, když prostě zaškrtne obě. Každopádně to stejně neplní to, co je potřeba. Všichni uživatelé mohou měnit nastavení tiskárny, provádět čištění nebo kalibraci. Jinak řečeno, karta údržby je furt k dispozici.