Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zachovanie px pri zmene rozmeru obrázka

Dobry večer. Mám obrázok 3000x4000 px. Čo zodpovedá 105cmx141cm. To je rozmerovo dost velké. Mne potrebujem velkosť na vytlačenie 10 násobne menšiu t.j 10,5cm x14,1 cm.
Aby sa nestratila kvalita obrázku však chcem toto množstvo px nahustit do 10 násobne menšej plochy. Ako sa to dá dosiahnut ? Dakujem

jedna sa o photofiltre, robím koláž zo 45 fotiek. Ked som to vytlačil na A1 dosahovalo to 172 dpi pri rozmere 4000px5376px. Kedže chcem aby dpi bola cez 300 tak fotky ktore vkladam do kolaže už vkladam rozmerovo 2 nasobne vacsie (to znamena nezmensujem ich 7x voci originalu ale len 3,5x ). Tym padom skutocna velkost plagatu bude zodpovedat nie A1 ale AO. Tlacit to vsak chcem na A1 čim dosiahnem zdvojnasobenie dpi.