Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s prostorovým zvukem

Ahoj, začal mi blbnout zvuk po aktualizaci windows 10, ale příjde mi, že to už trochu blblo před aktualizací, po aktualizaci ale výrazné zhoršení. Při přepnutí do stereo režimu je vše čisté, ale prostorový zvuk praská - chrčí. Přeinstaloval jsem realtek driver - nepomohlo, přeinstaloval jsem windows - nepomohlo, vyzkoušel jsem jiná sluchátka - nepomohlo, vyzkoušel jsem dolby atmos, razer surround - nepomohlo (chrčí ještě víc), po zvolení windows sonic pro sluchátka zvuk nejde vůbec, musím pak do nastavení dát konfigurovat a pak již zvuk stereo jde. Jediné co mě napadá, je že mám poškozenou zvukovou kartu, neznáte nějaký program na diagnostiku ?

pc:
CPU:Intelcore i 5 8400
GPU:GTX 1070ti
Ram:16gm ddr5
základní deska: Asrock B360 Pro4

https://www.alza.cz/asrock-b450m-pro4-d5360131.htm?kampan=adw1_komponenty_pla_all_obecna-css_zakladni-desky-amd_c_1003839___AS258b1_414817402769_~92896240975~&gclid=EAIaIQobChMIttuu0tKn7AIVEWHmCh2UtAFKEAQYASABEgIknPD_BwE

Napadá mě jiný problém, zvukovka neni pořádně odrušena od zdroje (levná deska), problém zvukovky může vlastně být problém ze zdrojem (příliš zvlněné napětí)

Zdroj ? stáří zdroje ?

Ale třeba se pletu.