Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodný pokles FPS

Zdravím všetkých a prajem pekný deň. Neuspesne sa snazim vyriesit problem, ktory mi berie poslednu radost zo zivota, hranie po veceroch :).

Pocas hrania mam nahodny kratkodoby pokles FPS, hra bezi stabilne medzi 60-100 fps, pri drope cca na 5sec okolo 5fps. Stava sa to v nahodnych intervaloch, nestava sa to pri nacitani novej lokacie, ani pri narocnych scenach, proste nepredvidalne sa na chvilu hra stane nehratelnou pre hrozne sekanie. Pôvodne som myslel, ze po reinstalacii windowsu, aktualizacii ovladacov a pod. sa tento problem vyriesi, ale na moje prekvapenie nie :(. Pozrel som kolko zeru jednotlive procesy a pri tychto zasekoch nie je pamät extra vytazena, ani nic neindikuje, ze sa nieco neblahe deje. Nemam ziadny antivirak, ani nic podobne co by mohlo pc brdzit, kedze je to cista instalacia winu. Zial, nemam dostatocne vedomosti, aby som tento problem odstranil, tak budem vdacny za kazdu radu.

Ďakujem a pekny vikend vsetkym.

doprcic, po tom co som sa hral s tymto programom som zistil v com je problem, niekedy to vyleti na 100C a potom asi zasiahne bios a podtaktuje procak. Pôvodne som to meral s predinstalovanym programom Asus armory crate ci co a tam to neukazovalo take teploty. Skusal som googlit ake je riesenie a vyzera to tak, ze som v prdeli :(. Skusim to zajtra otvorit a vycistit, ale to som robil mesiac spat bezvysledne.

Podlozka pod notas s ventilatorom tomu moc nepomaha :(. Asus chladenie...

Ak by tento topic cital nahodou niekto kto ma Ryzen procak a problem s teplotou, tak utilita Ryzen controller, vyzera, ze u mna to zatial funguje bez velkeho dopadu na vykon, ale na vysledok je prilis skoro.

Ďakujem vsetkym za napady, vdaka Vam som na to konecne prisiel.

Ahoj, teraz uz asi nema, ale mozno sa od teba nieco nove naucim. Graficke zo stranky vyrobcu- Gforce. Mam za to, ze ostatok si instaluje automaticky windows, ale ak je dobre nieco manualne prekontrolovat, tak prosim napis co, rad sa priucim.

Ďakujem.

Rozlisenie 1920x1080, mam 2 monitory, oba aktivne naraz (jeden na notase a druhy cez HDMI k notasu)