Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nápad na aplikaci?

Rád bych se tu poptal, zda má někdo z vás nápad na webovou/mobilní aplikaci. Něco, co by reálně používal a řešilo by mu to určitý problém.

Mám na mysli něco menšího rozsahu; a zároveň nic, co by se týkalo sociálních sítí.

Webová aplikace by se používala v prohlížeči Chrome a mobilní na telefonu/tabletu s Androidem.

Pár nástřelů, např.:

1) Jednoduchý formulář, zadám dvě hodnoty a definovaným způsobem podle předem známého vzorce mi to vypočítá výsledek.
2) Odpočet do začátku události tj. počet dnů, hodin, minut.
3) Tabulku se vzorci (matematika, fyzika, technika, ...).

V posledním roce jsem udělal dva takové menší projekty (jeden přímo tady na poradně):
a) Kalkulátor ceny pro soukromou dopravní/přepravní společnost.
b) Web aplikaci pro učitele matematiky, kam zapisuje mat. vzorce, rovnice, matice a k tomu mob. aplikaci pro studenty, kde si ty vzorce zobrazí; vše funguje v reálném čase.

Co se týká mobilní verze, byla by to PWA aplikace, tj. nebude k nalezení na Google Play, ale půjde nainstalovat do telefonu přímo z prohlížeče (tj. nic jako "instalovat aplikaci z neznámých zdrojů").

Onehdy do mne vrazil jeden mladý smartfouňák, čuměl do smartfounu a nečuměl na cestu. Tak mne napadlo, že by nebylo špatné, kdyby existovala appka co by uměla napsat případně říci do sluchátek: "Pozor blížíš se k přechodu a zleva jede kamion" a po dobu kdy by se smartfouňák pohyboval na přechodu vypnout smartfoun.
:beer:

Maličká (PWA) aplikace na úkoly, klasický todo list: https://mithril-todo.netlify.app/

Protože je to PWA, dá se nainstalovat do Androidu, iOS, Chrome OS a Windows (a asi i do Linuxu, nevím...).

Zajímavostí může být její velikost, když se podíváte na PC v Chromu přes nástroje pro vývojáře (Ctrl Shift I) na záložku Network, zjistíte, že se načte asi 20 kB (celá aplikace).
Naprogramováno s využitím frameworku Mithril JS a vlastního CSS stylopisu; v čistým (vanilla) JavaScriptu by mohla být ještě o dost menší.

Textu je v ní minimum - jen název aplikace a placeholder v inputu - a je lokalizována do jazyků: En, Es, Cz, Sk, Sr. Jednoduchým způsobem je možné zvolit si barvu pozadí aplikace (i jako gradient barev).