Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mac OS X - ztráta části SSD po BootCampu a problémy s ním

Ahoj,

Mac OS Catalina 10.15.7
MacBook Air early 2015
128GB

Moc tomu nerozumím, ale vytratila se mi část disku, který by měl mít 121.33 GB volných.
Instaloval jsem klasicky Boot Camp. Ten vše rozdělil a já mohl instalovat z flash disku Win10. Bohužel se mi na konci ukázala chyba a i při nové instalaci stejná chyba.
Tak jsem spustil Boot Camp znovu, aby mi vrátil těch cca 40GB, které jsem alokoval pro Win10. To udělal taky v pořádku.
Stejně jsem chtěl celek systém nainstalovat znovu a tak jsem šel do recovery modu.
Bylo tam pár svazků. Všechno jsem to promazal a zjistil, že mi ale ukazuje disk volných 84GB. S počty dává smysl, že jde o ty GB, který jsem použil pro Boot Camp, ale ten mi je měl vrátit nazpět. Každopádně teď nevím moc co s tím.
Posílám odkaz na vytepanou obrazku s pár informacemi. Snad vám to pomůže.

Odkaz na fotky SSD a chybového hlášení.
https://imgur.com/a/wCzoOso

Byl tam nějak netradičně udělaný filesystém oddíly (nedávno byl přechod z HFS+ na AFS)? Apple používá všechno jinak,od EFI), dokonce si myslím, že při běžícím bootcampu dokáže odstínit disk, že OS skutečně vidí jen svoji část(spekulace).
Kromě toho v OS X je vidět že disky jsou v nějaké vrstvě CoreStorage.... Zkus o tom pohledat