Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WIFI routery

Zdravím,
máme v práci rozvod internetu přes jakousi stanici značky cisco, rozvádí voip telefony a internet, ale v jednu chvíli všechny modemy/routery přestaly pouštět skrz sebe internet pro telefony(připojeno, není internet), avšak když zapojím ze stejné zásuvky kabel do notebooku, internet funguje. Přemýšlím, jestli by to nemohlo být tím, že se buď přešlo na vyšší rychlost a routery nezvládají a nebo tím, že routery jsou starší a mohlo se přejít na VDSL, což nepodporují. Poskytovatel O2. Zkoušel jsem routery přenastavit dle návodu na technické zóně, ale nepomohlo. Podivné je, že třeba jeden den to zase na pár minut funguje pro mobily, ale pak se zas internet odpojí a už nenaskočí, což se na notebooku neděje.

Nějaké nápady?

Zkusím ještě jiný router, ale napadá mě, jestli to je opravdu tím, že jsou zastaralé.
Je to na dvou routerech, takže vada jednoho se vylučuje.

Jsem zkušený, ale ne odborník.

Díky za rady.

Stanice Cisco je v podstatě nepodstatná. To jsem jen napsal pro větší představu. Pokud do zásuvky jde internet, tak problém ve stanici nebude. Jeden router je TP-LINK TL-WR542G, druhý Huawei EchoLife HG520i, nepotřebuji specifickou radu, jen jestli je možná moje domněnka o vyšší rychlosti nebo přechodu na VDSL a proto přestali vysílat internet a mohl by to vyřešit modernější router.

Já k těmto informacím bohužel nemám přístup, je možné, že vedení něco změnilo s O2.

Já pracuji jen s tím, k čemu mám přístup, což je stanice Cisco SF550X-24P, do které jde připojení z přední kanceláře a tam netuším, co mají. Stanice rozvádí voip telefony a internet do 4 zásuvek, dosud routery na nich fungovaly, ale v jeden den, přestaly vysílat internet přes wifi i kabel. Obešel jsem všechny zásuvky s ntb a kabelem a internet jede bez problémů, tak se to snažím rozlousknout.

Mám v záloze variantu udělat z ntb hotspot, ale to není moc praktické.

Tak se právě ptám, jestli je možnost mojí domněnky, či jestli někoho napadne jiná závada, co by to mohla způsobit.
Nový router budu zkoušet asi v pátek.

Děkuji za návrhy.

Ta stanice Cisco je 24 portový manažovatelný switch. Ale když netušíš, co je v síti před ním, máš dost omezené možnosti.

Vedení o problému se sítí ví? Nechtějí to řešit? Nějakého ajťáka/admina ve firmě máte? Nebo se snad jedná o nějaké restrikce ze strany vedení, které se snažíš jako samozvaný admin obejít? Takové vykuky jsme tady už taky měli.

Vedení je to spíš jedno, není to jejich starost, ale nevadí jim to. Je to internet pro zaměstnance, kterým tam dal ty routery někdo předtím a už se nestaral. Mám svolení mého vedoucího v naší budově se na to podívat. Tohle je taková příspěvková organizace s mnoha pobočkami, která ajťáka nepotřebuje, či má, ale kvůli takový blbosti se k nám obtěžovat nebude a spíš spravuje webovky a důležitější problémy v síti, než nefunkční router pro zaměstnance. Všichni jsou tam starší, nebo zvládnou maximálně si najít zprávy na seznamu, proto požádali mě.

Bohužel mi přenastavování routeru nepomohlo.

Je možnost, že by někdo zablokoval router, ale ntb povolil do té zásuvky?

A zase tam nejsem tak dlouho, abych nakráčel do hlavního kanclu a pusťte mě k tomu.

V spoločnostiach kde majú Cisco hardware to má pod palcom niekto, kto sa v tom vyzná. Nemusí sediať vo vašej firme, môže to mať len v správe. Cisco je možné managovať pohodlne na diaľku. Priamo na switchi je možné zakázať, alebo povoliť prístup do nadradenej siete mimo switch. U nás sa tieto veci riešili interným oznámením na človeka, ktorý to mal v správe.

TP-LINK TL-WR542G: letitý tplink může umírat sám od sebe, respektive odchází napájecí adaptér. celý ten shit zkusit vyměnit za enkový model. jen zkontrolovat, v jakém je to vlastně režimu nebo jak je to zapojené.

Huawei EchoLife HG520i: stejně prehistorický adsl krám. prober s vašimi síťaři nebo s o2, jestli jde o přechod na vdsl. jsi asi poslední člověk v republice, kdo tento model používal.