Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nenačte externí HDD

Dobrý den,

chtěl bych vás poprosit o radu. Mám externí disk Seagate, Model: SRD00F1, kapacita 1,5TB. Používám jej částečně k záloze dat a hlavně k přenosům velkých souborů.

Po posledním připojení k počítači přes USB kabel mi na Windows (10 Pro) vyskočilo chybové oznámení: "G:\ není přístupný Bylo zadáno zařízení, které neexistuje."

Chybové oznámení vyskočí pokaždé, když disk připojím. Občas se tedy disk stihne i načíst, ukáže se struktura složek, stihnu zadat kopírování souborů, ale ihned po té je vše přerušeno již zmíněným chybovým ohlášením.

Disk jsem zkusil použít v jiném počítači (zkoušel jsem jej v počítači, kde mi naposledy zmíněný externí disk fungoval a ze kterého jsem nahrával na disk soubory), tam vše běží a funguje jak má.

Může být chyba v počítači a USB připojení? Na "chybujícím" PC jsem zkoušel načíst jiný flash disk a vše fungovalo v pořádku. Pouze u zmíněného externího disku je problém opakovaně i po restartu.

Děkuji za případné odpovědi.
S pozdravem, JP

Moze to byt nedostatocnom napajani.
Pripajas disk priamo na dosku (vzadu), alebo do prednych portov na skrini?

* "Disk jsem zkusil použít v jiném počítači" > ten isty kabel (blby kabel moze mat ubytok napetia)
* "Na "chybujícím" PC jsem zkoušel načíst jiný flash disk" > flash disk ma podstatne mensie naroky na napajanie.

daj sem screen zo Správy diskov.

zrejeme chce vykonať systém iba kontrolu sektorov: chkdsk (Z:) /x /f /r /v /b

Prípadne je logický oddiel označený a formátovaný ako aktívny a primárny, čo v tvojom OS v Biose pod MBR systém neakceptuje.

MBR - zvláda iba štyri primárne logické oddiely, GPT (Uefi) ich zvládne desiatky.

Je nutné tiež verifikovať štuktúru sektorov s.m.a.r.t. SW z dielne výrobcu externého disku.

Nastáva tiež problém rôznorodých zavádzacích alokačných tabuliek NTFS v prípade formátovania pod HW z dielne cudzieho výrobcu.

Slušný občan by sa mohol aj upísať, triviálna závada je napríklad niekde inde.