Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač na kancelář - repas?

Zdravim,

Nastoupil jsme do nové práce - praktický učitel cnc. Doteď jsem PC neřešil a používal aspire 5315 jen na diagnostiku a 99.89% věci vyřešil na mobilu.

Teď ale potřebuji počítač. Notebook je výhoda. Samozřejmě nový kolem 10tisic s atomem a pod nemá smysl - dle mého.

Zaujal mne třeba repasovaný Lenovo X250 s i5, full HD, ssd, otiskem, 4G modemem - výhoda... kolem 10tis.

Mám ale trochu strach - jako celkově z notebooků že to bude slabý atd. Ty procesory jsou dle benchmarků na polovině výkonů Ryzen 3 1200 do dektopu. Ani i7 neobsahuje “výkonu” v bench jako ten ryzen.

Mám se toho bát nebo to není směrodatné?
Kolem 13tis bych teoretický mohl postavit základní sestavu na tom ryzenu i s monitorem.

Stolák by úplně nevadil, ale kdyby byla
Možnost vyřadím ho - mohl jsem mít možná nějaký optiplex tower s i3.

Potřebuji na tom dělat dokumenty, simulaci sinumeriku, možná CAD - ne na profesionální úrovni, Cam, internet. Když to zvládne uhrát nějakou vykopávku tak jediné dobře.

Vůbec se neumím rozhodnout protože si nejsem jistý těmi notebooky. Zároveň ve mě to lekovo vzbuzuje poctivý a funkční pocit - navíc lte modem je příjemná věc.

Budu rád za vaše poznatky v této problematice.

Děkuji.

já ti nevím. ten nick, to je házení perel sviním... ostatně koupě aceru tě rovnou vyřadí ze společnosti s mozkem.

popisuješ nároky na lepší kancelářský krám, čili repas je v pořádku. v repasech samozřejmě ještě nebude ryzen.
- i5 4jádro aspoň 4.gen, tím je daný usb3 vpředu
- ram 8gb, (pokud šilháš po atrapě cadu tak 16gb + grafika gt1030 může stačit)
- ssd radši svůj, repasníci tam strkají shity za drahou cenu

repas se dají koupit i monitory 24" 16:10 s hafo vstupy, hodí se pro nástrojové lišty

co nebrat:
notebuk repas ani náhodou, s podobnými parametry stojí skoro tolik, co nový s ryzenem.
i3 nech bezdomovcům, ať si ho intel nacpe tupým koncem někam.