Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router neběží jak by měl

Mám nový router tp-link archer c50 Po nastavení a připojení se mi zdá, že jeho rychlost je pomalá a značně kolísavá. Mám připojení 40/10 v PC to souhlasí, ale přes wifi je rychlost od 0,8 až10 /0,35 až 8 Jsem laik bez zkušeností a znalosti angličtiny, proto nevím zda chyba není v mém nastavení. Prosím o radu. (Nevím zda jsem blbej, nebo jestli je to na reklamaci.)

40/10 v PC to souhlasí, ale přes wifi je rychlost od 0,8 až10 /0,35 až 8

V akých jednotkách sú tie prezentované údaje rýchlost - v Mb/s, alebo MB/s ?
Dopíš jednotky k tým číslam.

Ako ďaleko je WiFi od prístroja používajúceho túto WiFi?

nemusíš psát že jsi laik, to je vidět už z nesmyslného nákupu. za nejmenší peníze jsi koupil ac router, který umí jen 100mbit.
jen o stovku víc stojí gigabitový archer c6, který využiješ při kopírování mezi vlastními pc.

wifi je duchařina, zázraky nečekej a hlavně nespoléhej na to, že všechny domácí krámy připojíš na bezdrát. (ale lidem, co si na wifi pověsí nesmysly jako tiskárnu, tv nebo dokonce stolní pc, to patří)
jestli žiješ v zarušeném paneláku, podívej se co ti běhá v luftu a podle toho přelaď vysílací kanál routeru:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
a zamysli se nad umístěním routeru. teoreticky by měl být uprostřed bytu, což bývá těžko splnitelné. opačným extrémem je typická domáckost, co strčí router kamsi do rohu a očekává signál za 3 zdmi.