Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se vytvořit fake odkaz?

Ahoj :)
Chci se zeptat jestli jde udělat, abych napsala adresu třeba http://slunce.cz/xypq
A když na ní někdo klikne tak ho to odkáže na web který se jmenuje úplně jinak třeba měsíc.cz
Prostě si myslí, že kliká na stránky jednoho webu, ale skončí úplně na jiným?
Nezajímá mě jak to jde jen jestli je to možný.
Mám dojem, že už se mi tohle párkrát stalo, že jsem někde klikla a najednou si nahoře všimla že se adresa změnila a jsem úplně jinde.

Jen si tak vstoupim do debaty, ze tento trik je hezky, ale pri najeti mysi je videt, kam to skutecne vede. A jsou i moznosti, jak to napsat, aby to i pri najeti mysi ukazovalo na slunce a presto te to poslalo na mesic. Ale to uzivatelum povoluje jeste min webu (opet z pochopitelnych duvodu).

Samozrejme pokud nejsi pouhy uzivatel webu, ale jeho tvurce (nebo aspon tvurce stranky), tak je to hracka udelat primo v kodu te stranky.

A samozrejme je moznost mit svou stranku na webu slunce, ktera kazdeho prichoziho automaticky nekam presmeruje - a pokud jsi nahodou hacker (ja vim, ze ty zrovna ne, ale..) a povede se ti to slunce nejak hacknout, tak tam takovou stranku muzes nechat prave kvuli temto trikum, misto abys jim treba zhanobila vstupni stranku (toho zhanobeni si vsimne kazdy, zajisti ti chvili slavy a admin to brzo opravi, potichu zanechane stranky http://slunce.cz/x/ypq si nikdo nemusi vsinout dost dlouhou dobu, normalnim uzivatelum slunce se nekukaze a lidi odjinud presmeruje tak rychle, ze si ji taky moc nevsimnou, takze tam mozna vydrzi dost dlouho). Konec koncu nemusis ani tak uplne hacknout ten cely server, jen jednou nejak obejit kontrolu, co si cpes do te stranky.

A dalsi trik je zaregistrovat si domenu jejiz nazev vypada skoro jako slunce, ale jejiz obsah vytvaris ty. (driv byly popularni triky typu sIunce, s1unce, slumce, sluncee nebo slunce.cz.fake.com a podobne, ted pry spis jedou triky, kdy nektera pismena jsou z jine znakove sady (treba z klingonstiny ci jine obskurnosti, ale vizualne vypadajici stejne).

To jen, ze moznosti, jak napalit obycejne uzivatele je spousta a mnohe nejsou tak zcela zrejme.