Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přihlásím doménového uživatele v počítači v HyperV vzdáleně?

Uvízl jsem na HomeOffice a musím bohužel aktuálně řešit plno věcí sám bez podpory....
Potřeboval bych poradit, jak na novém virtuálním počítači HyperV přihlásit uživatele domény.
Na fyzickém počítači to jde snadno. Nainstaluji Windows, přes FortiClienta se přihlásím do sítě a pak dám Přepnout uživatele - přihlásím se do domény a vytvoří se uživatelský profil. Ale v HyperV nabídka Přepnout uživatele chybí. Dá se to nějak obejít?

Potřebuji založit lokální profil doménového uživatele ve virtuálních Windows10 (HyperV).
Problém je, že kvůli karanténě jsem do sítě připojený vzdáleně (přes FortiClienta).
Na fyzickém počítači žádný problém (prostě přepnu uživatele), ale na virtuálním nevím jak to udělat, protože nemám kde FortiClienta zapnout před založením profilu.

Nie som 100% isty, kedze sa skor orientujem na linuxy, ale kedze nejdes cez forti klienta musis asi pc pridat do domeny najprv, povolit porty na fw a nastavit mu domenu a az potom je mozne prihlasenie uzivatela.
Pripadne to skus cez ten powershell, ci cmd.

add-computer –domainname "YourDomainName" -restart

Ono to vsak skor zalezi od politiky domenoveho administratora, napriklad, ci je tvoj virtual v trusted hosts.

Ten virtuální počítač musí být nejprve v doméně.
Zkus na virtualizovaný počítač nainstalovat forti client, aby byl v doménové síti a pak jej přidej do domény. Pak můžeš využívat i doménové uživatele

Virtuální počítač neví, že je "virtuální". Je to jako bys doma spustil normální další fyzický počítač a na něm chtěl používat doménového uživatele.

Pokud ten forti client vytváří na fyzickém počítači VPN, pak nastav síťové rozhraní na virtuálním počítači, aby používal bridge mod té VPN sítě. Pak budeš v doménové síti.

Virtuální počítač jsem samozřejmě přihlásil do domény přesně tak jak píšeš, to není problém. Problém je, že ve virtuálním PC nejde přepínat uživatele, takže se nevytvoří lokální profil doménového uživatele (vypíše to chybu, že doména není k dispozici - pochopitelně, protože když se odhlásím jako lokální uživatel, FortiClient se vypne). Nastavit virtuální přepínač ve správci HyperV na síť FortiClienta jsem zkoušel hned na začátku. Teoreticky to vypadá nadějně, ale z nějakého důvodu to nefunguje - ve virtuálním počítači není dostupný internet.

Nakonec jsem to vyřešil oklikou - celý virtuální stroj jsem přes úschovnu poslal na na fyzický počítač, který běží ve firmě, vzdáleně se k němu připojil, virtuální PC tam spustil, přidal doménové uživatele, celé to zase přes úschovnu poslal zpět sám sobě. Primitivní - ale účinné.

Do domény jsem ho přidal po té, co jsem se připojil do firemní sítě přes FortiClienta. U fyzického PC bych pomocí "Přepnout uživatele" vzápětí přidal uživatele domény a bylo by vše hotové. U virtuálního PC to nejde, to je veškerý problém.