Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kabel cinch nebo YPbPr kabel?

Dobrý den, mohu se Vás zeptat jestli je pro propojení komponentního obrazu (červená, zelená, modrá) s televizí potřeba speciální komponentní kabel nebo stačí kabel cinch 3x (červená, žlutá, bílá) pro AV? DVD přehrávač mám připojený přes 3x cinch komponentní (kabelem pro AV) a 2 zvukovými cinchy. Obraz zrní a není to náhodou tím, že je použitý obyčejný AV kabel a ne speciální komponentní kabel? Děkuji za odpověď.

Řešení:

Ano, audio kompozitní (cinch) nemají potřebné průměry ani stínění vodičů, proto to rušení.

Jistě, já vím, ale mám tam 5 cinchů - 2 na zvuk (L, R) a 3 na obraz (červená, zelená, modrá) ovšem na obraz mám použitý kabel 3x cinch s barvou konektorů červená, bílá, žlutá. Jde o to, zda může být použitý tento kabel nebo ne.

Asi si nerozumíme. Takže takhle: na TV a DVD přehrávači je 5 cinch konektorů (samec) - dva na zvuk (L, R) (červený, bílý) a 3 na obraz (YPbPr) (červený, zelený, modrý). Mám na to 2 kabely. Na zvuk mám kabel s 2 cinchy (samice) na obou stranách s barvou konektoru červená a černá (černá někdy nahrazuje bílou). Pak mám druhý kabel pro obraz s 3 cinchy (samice). Barva konektoru je: červená (vložím do červené na obou zařízeních), bílá (vložím do modré na obou zařízeních) a žlutá (vložím do zelené na obou zařízeních). Jde o to, zda může být tento kabel použit. Vím, že stejné barvy konektorů spojím, případně si přečtu popisek na štítku zezadu na zařízení. Ten kabel má jen jinou barvu konektoru než je na zařízení a která je která si zapamatuji a zapojím to. Chápete mě už? (Pozn. číst umím, nedělejte ze mě blbce.)

naprosto nechápu.
měl jsem za to, že máš nějaký důvod držet v chodu nějaké zobrazovadlo s analogovými konektory, máš k němu osobní vztah.
ale ty celou anabázi děláš kvůli zastaralému dvd předhrávači, co patří na smetiště dějin??

dvd přehrávače kolem 1.000, třeba https://www.datart.cz/DVD-prehravac-HYUNDAI-DV2H-478-DU.html
br asi s větší podporou kodeků kolem 2.000, třeba s lan připojením na nasku: https://www.mall.cz/stolni-dvd-prehravace/lg-bp450?tab=parameters

Nepotřebuji zbytečně utrácet za přehrávač s HDMI a dalšími věcmi, které televize stejně umí, když je to Smart TV. Ten přehrávač mám 3 roky, má SCART, Video, YPbPr výstup. Proč teda nepropojit jednoduše YPbPr s YPbPr? Mám si kupovat redukce, nové přehrávače a jiné? Proč to vyhazovat když to funguje, jen jedniná vada: DVD nemá HDMI. Asi si nerozumíme, nechme to být.

má SCART, Video, YPbPr výstup

k čemu? 220 let po století páry?
dokážeš vysvětlit, jak se ti r.2017 podařilo koupit šmejd bez digitálního výstupu? to není "jediná vada", ale zásadní nepoužitelnost.
na dvd je digitální záznam, ten se pro analogové výstupy konvertuje na signál s úzkou šířkou pásma 8mhz, proto je obraz viditelně rozmazaný, což je na větších tv obzvlášť hnusné, způsobuje až nečitelné písmo titulků.

Proč teda nepropojit jednoduše YPbPr s YPbPr?

a kde ten nesmysl vezmeš?
ještě jednou a pomalu: právě proto že tv umí pouze digitální hdmi, potřebuješ normální dvd přehrávač digitálního obsahu s normálním digitálním hdmi výstupem.
cokoli jiného jsou nesmyslné stařecké vrtochy.
(jako bonus v ceně novějšího přehrávače získáš širší podporu staženým filmů v usb vstupu, jak už to tak bývá)

jestli na to nemáš, dej mi do sz adresu, pošlu ti některý z těch hdmi krámů, ale neotravuj tu s tím, že chceš do smart tv cpát analogový tv signál.

Každý má svůj názor a ta televize nemá zas tak velkou úhlopříčku. Jestli mě chcete jen urážet svým názorem, tak to se pletete. Chtěl jsem jen prostou odpověď a ne výklad od "geniálního technika z roku 2025". Možná na Slovensku to je jinak než v ČR, to není můj problém. Místo nového přehrávače si raději koupím 8K televizi s úhlopříčkou přes celou zeď, ještě prohlou a k tomu PC a budu to valit v 8K přes HDMI kabel. Takhle to už je správně? Mějte si svůj názor, klidně mi ho sdělte, ale jak si to udělám je moje věc. (Děkuji všem co mi normálně odpověděli, případně se na něco zeptali a já jim to upřesnil.) Pěkný večer.