Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomale nacitanie Tento pocitac

Ked otvorim oknao Tento pocitac, zobrazia sa mi pripojene jednotky, ale v riadku kam je mozne zadat adresu (pod menu a zahlavim okna) bezi zeleny ukazovatel, a trva aj pol minuty nez mi zobrazi velkosti particii, obsadene miesto, volne miesto. Ak otvorim dalsie okno Tento pc, situacia sa v 8 z 10 pripadov opakuje. Co tam stale nacitava? Ako to odstavit, ved to by mal mat niekde zapisane, nie? Vyzera to ako keby neustale skenoval a spocitaval velkosti suborov nez zobrazi obsadene/volne miesto . . .

https://www.askvg.com/windows-10-fix-too-many-svchost-exe-service-host-process-running-in-task-manager/

v tvojom prípade bude hodnota: 16777216‬

DWORD SvcHostSplitThresholdInKB / 16777216‬

Vyšisti od bloatware W10:

Dism++, hlavne spusti exe v lište Options, ako Expert mode.
Zaklikaj všetky štvorčeky.

Číňan Dism++ pracuje výhradne z MS príkazmi pre Powershell - Dism.exe.

------

Zálohuj Image systémové oddiely (bitová záloha) a z ISO nainštaluj W10 odznovu, na čisto, najprv použi Diskpart.exe - Clean, aby sa zmazal nultý sektor na aktívnom a primárnom oddiele.

HW máš rýchly, tam by mal OS lietať, ako raketa, bez prieťahov.

Asi sa preinstalacii nevyhnem, ale nechce sa mi do toho . . . Aj jazyk resp. klavesnica, chcem len Sk a US, ale mam tam aj nastavenie US/SK, kde sice pise ze je US, ale klavesnica zostala sk . . . v nastaveniach mam len US a sk, ako ju vyhodit . . . skorej nez to cele preinstalujem, co by som nerad

Pro každý jazyk může být víc klávesnic (já používám třeba CES/CSQ + CES/US). Jazyky, které nechceš, lze odstranit, klávesnice zvolit dle potřeby (jen nemůžeš zrušit tu, kterou právě používáš, tzn. napřed přidat novou - US pro US, pak odebrat SK).

Jo, a ten "zelený had"/pomalé načítání to prostě někdy trvá, ale určitě kvůli tomu znova neinstaluj :-) nepomůže to.

Tak bol tam Crucial 500, ale uz neviema ky, tusim BX, teraz je tam Samsung 860 EVO
Ano, C je uz dost plne, volnych 6 GB, D volnych 50GB, ale robilo to aj na tom prvom, preto som ho vymenil, myslel som ze je to diskom, a to bol podstatne prazdnejsi . . .
Antivir bezim na free Avira
Standardne nemam pripojeny ziaden externy disk

na ssd se doporučuje nechávat 20% disku volných, on nepracuje po malých sektorech, tak ať má rozmach.

free aviru bych pokládal za neškodnou, ale pro jistotu se jí na týden zbav, jestli se to nezačne chovat líp.

zkontroloval bych doinstalované zbytečné doplňky, které se ukazují v průzkumníku na pravý klik myši - odinstalovat co jde.

místo zbytečného hlídání dávno neexistujících virů je rozumnější zkontrolovat pc antispywarem. už jsem dlouho nečistil žádný pc, kdysi jsem používal adwcleaner.

instalace je vlastní, nedejbože upgrade z w7? domácí instalace ovladačů typicky nestojí za nic - aspoň u lidí, co sem přijdou s podobným problémem.