Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájecí zdroj

Zdravím.
Mám zařízení, ke kterému byl dodán napájecí zdroj IN: 100 - 230V, OUT: 12V stejnosměrný 3000mA.
Mám s tím problémy, že to v některých případech jednoduše zařízení vypne. Domnívám se, že tento
zdroj je asi poddimenzován.
Mohu ho bezpečně vyměnit za OUT: 12V stejnosměrný 5000mA? Myslím si, že touto výměnou by
se už zařízení nemělo vypínat. Netuším, jest-li je má úvaha správná. Určitě je tu dostatek odborně
zdatných, kteří mi ev. poradí.
Dík.

Trochu pythická otázka. Kdyby ses nebál napsat co je to za zařízení, mohl bys dostat fundovanou odpověď. Třeba bere jen velký nárazový proud, atd.? Pak by to ale nemusel zvládat ani mnohem silnější zdroj.

Omlouvám se všem, že jsem otázku neupřesnil. Prosím o prominutí.
Zařízení je ORTUR Laser Master 2. K němu je dodán zdroj Output:12V 3000 mA.
Tím vypnutím jsem měl na mysli, že po nějaké době běhu laseru se zařízení vypnulo, tzn.
jako bych zdroj vytáhl ze zásuvky 230 V a zařízení (ORTUR Laser Master 2) bylo bez napětí.
Tím se samozřejmě ztratí veškeré informace o poslední pozici, zničená předloha a vypalovat mohu
od začátku znova. Vyřešeno novým zdrojem Output: 12V a 5400 mA. Zatím funguje,
ale nechtěl bych to zakřiknout. Zatím jsem udělal jen pár zkoušek. Nejdelší zkouška trvala
něco přes hodinu a laser fungoval. Tak že zatím spokojenost.
Tím bych se na závěr chtěl ještě jednou všem omluvit za mou nedokonale položenou otázku.
Jednoznačně se jednalo o mou chybu a v žádném případě se nejednalo o záměr něco
utajovat ap.
Tak že díky všem. :-)

Pokud ten původní zdroj je starší jak dva roky a je zatěžován blízko maximálních hodnot, je možné, že už se vlivem zestárnutí součástek (kondenzátorů) přehřívá a tepelná ochrana ho vypíná. Ten nový zdroj s vyšším výkonem by to měl vyřešit.