Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocitac problém - hučí větrák na chladiči procesoru

Pc začal z ničeho nic velmi hučet, analyzoval sem zvuk a zjistil že jde o tento větrak jelikož sem lama v oblasti vetraku a celkove pc) zajima me co je toto za vetrak (procesoru, desky) nebo čeho? Děkuji
http://leteckaposta.cz/761431306
Foto nejde (udajne velký)
http://leteckaposta.cz/761431306

+ Se k tomu seká nevits čim to je? Nikdy se nesekal a nijak starý neni naopak stál obrovské jmění.

Změna slaboduchého předmětu, původně: Pocitac problém (host)

K chladičům procesoru se snad dodává pořádná pasta. A pokud je nanesená správně, tak by se měla použitou silou rozprostřít. Je zbytečné ji nahrazovat. Něco jiného je pokud tam neni, ale poslední dobou se dodává ke všemu.
Jen myslím, že by stačilo vyměnit větrák za max 150 korun a neni potřeba hned kupovat nový chladič. Výměna větráku je otázkou 4 šroubků, což u výměny chladícího bloku tak jednoduché neni.

Ne, ke každému chladiči dostaneš pastu. Na některých chladičích bývá už právě nanesená vrstva, to je ta zmiňovaná "žvýkačka" a pastu už nemusíš řešit. Funguje to. Já si to myslím s tím větrákem taky, a taky jsem mu to napsal.

To je normální konfekční větrák, na 100% neni původní. Stačí změřit jeho velikost a koupit nový, klidně ten nejlevnější, zase to nějakou dobu (pár let) bude fungovat.
Akorát musí být s PWM, což je trošku dražší, bez PWM by v nouzi šlo taky (v biosu by se pak nastavilo regulovat napětím, což snad ještě pořád biosy umí). A je tu ještě jeden takový problém, někdy se udávaji rozměry větráku, jindy rozteč direk, u počítačů mám pocit, že poslední roky převládá ten první způsob (takže co bylo dřív 80 je nyní 92).
Tedy vzít pravítko, změřit a pak stačí si jen ve svém oblíbeném obchodě vybrat stejně velký. Ostatní bych neřešil, dá se spekulovat jestli pomaluběžný (750, 1500) nebo rychloběžný (3000), a jestli nemá být vinutí z bezkyslíkaté postříbřené mědi pájené tvrdou pájkou, lopatky se sedmi zalomeními, a s RGB podsvícením, ale tohle přenechme jiným.