Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook 2016-19 Odoslana posta

Dnes som normalne zlyhal pri nasadeni Outlooku na novy pc.
Zakaznik ma domenu, klasika firma.sk, u bezneho hostingu, kde ma niekolko mailovych kont.
Mal nov konto, ktore bezalopod pop3 a chcel ho prehodit na IMAP, tak som to spravil tak ako vzdy...na O2016 som rozbehal subezne mailove konto, preniesol som dorucenu postu drag&dropom a chcel som preniest Odoslanu a ejhla...ziaden adresar v IMAP priecinkoch nebol na to vhodny.
Ok s tym som sa uz stretol nie je vytvoreny Sent, ten sa vytvori pri prvom odoslanom maily.
Trt, mail sice odisiel, ale O2016 pindal, ze ho nema kam ulozit lebo nenasiel adresar Odoslana posta.
Ok skusim O2019 na inom pc, s tym istym vysledkom.
Ok, s tym som sa uz tiez stretol, ze Outlook nevedel vytvorit maildir Sent, pouzijeme Thunderbird ako vzdy. Ten sa pekne spravil a pri odoslani vytvoril Sent a Trash. O2016 a O2019 chvilu trvalo, ale nakoniec videli tieto adresare aj oni. Ale odoslane maily tam ukladat nechceli.
Podotykam, ze od 2016 vyssie je zakazane v Ootlooku menit adresar na ukladanie odoslanej posty lebo Exchange...
Zo zufalstva som skusil vytvorit rucne IMAP priecinok Odoslana posta, aj s diakritikou nech ma radost, ale ignoroval to.
Paradocne je, ze iny mail z rovnakej domeny, kde uz pracovali na nom ine pc mal napriklad priecinok Sent, Odoslana posta aj Odeslana posta a nemal problem aspon do jedneho z nich O2016 mail ulozit. Pokusil som sa z tohoto konta okopirovat adresarovu strukturu, ale v tom novom konte to proste ignoroval.
Som blby ja, ci MS vo vyvoji svojho emial klienta pokrocil natolko, ze to proste nedam?
Podotykam, ze minuly tyzden som migroval klienta z mojho stareho servera na moj novy, z asi 15 kont bolo 10 Outlookov, rozne prevedenie, vacsinou z nich som igroval z POP3 na IMAP a vsetko slo bez problemov, takze fakt netusim, kde som zlyhal pri tomto.

Měl jsi tam nainstalované poslední záplaty?
Poslední zkušenost s Outlook 2016 - pokud jej jen nainstaluješ, ale nenainstaluješ záplaty, pak nefunguje autodiscovery na složitější síti.
Nehledě k tomu, že bez zásahu do registru se už exchange účty ani nedají nastavit ručně. Jsou to dementi.

Ale tento klient nebezi na Exchange, je to klasicky imap klient na benzom webhostingu.
Navyse som to skusal ako pisem aj na na O2019 a tam to iste.
Na rovnakej O2019 som (kupovanej tyzden predtym) som robil u toho ineho zakaznika rovnaku migraciu a bolo to ok.