Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Genius NetScroll Optical - Problém s bočními tlačítky

Mám tuto starou myšku.

mse_gnso.htm

http://www.svethardware.cz/art_doc-8F1DCEBB89F4F78B C125694C0030D5FB.html

Ale je u ní problém, že má dost nekvalitní ovladače, které neumožňují postranním tlačítkům vystupovat, jako klasické tlačítko 4,5 (6,7).

Ovladače jim umožňují přidělit klávesové zkratky nebo další nepoužitelné funkce.

Dále je tu problém se Scrollováním - po nainstalování ovladačů, pokud rychle v jeden okamžik otočím hodně kolečkem, tak to zarekistruje jen jako jedo "cvaknutí".
Našel jsem nějaké zprovoznění těch tlačítek pod linuxem, ale to s tím asi nebude mít moc společné.
http://usenet.jyxo.cz/cz.comp.linux/0301/genius-net scroll-optical-jak-na-to.html

Zkoušel jsem instalovat i Genius ioCentre, ale tam je myš rozpoznána, jako 3-tlačítková.

Nevíte třeba o nějakých univerzálních ovladačích pro 5ti-tlačítkové myši?

Mne isla tato mys bez problemov so standardnymi Windows ovladacmi, Genius software som nepouzival. Pouzival som - a stale pouzivam aj s novou mysou (Logitech) HotkeyP, tam sa daju nastavit bocne tlacidla, ale vlastne vsetky, lubovolne, je tam vela funkcii a daju sa nastavit aj mysie skratky, napr. bocne tl.+lave, alebo bocne+koliesko a pod. HotkeyP nie je len pre mysi, ale aj pre klavesnice, podporuje aj gamepady, joysticky a dialkove ovladanie (v spolupraci s WinLIRC). Ma len 160kB, je zadarmo a v Cestine.

ostatni.html

Ten HotkeyP je pěkný, ale já ta dvě boční tlačítka bez Genius ovladačů nerozjedu. A když jo, tak na mě bude koukat otravná ikonka v trayi a půjde mi špatně scrollovací tlačítko.

Něco podobného jako v HotkeyP jde i v těch ovladačích, ale hodně v omezené míře předdefinovaných kláves. Nějakým způsobem tam "Zpět" nastavit jde "Ctrl+BckSpc" tuším, ale není to vůbec ono.

Rád bych plnohodnotná tlačítka 4 a 5.
koušel jsem na tuto myš napasovat HID ovladače, ale pochopitelně s nimi nekomunikuje.
Z

To bolo uz davno, mal som odvtedy Delux a teraz Logitech, myslim ze som skusal niekolko ovladacov, isiel niektory zakladny, ale presny nazov uz vazne neviem. Bola to mys USB a myslim ze som ju mal zapojenu cez PS/2 redukciu, ale tym si uz nie som isty.

Mozes este skusit nainstalovat nejaky ovladac a potom otestovat v HotkeyP (neinstaluje sa, ma len 160kB), len ci tie bocne tlacidla budu reagovat, ak ano, potom na ne mozes nastavit cokolvek, vratane mysich skratiek - tie pouzivam, mne by uz 2 funkcie na bocnych tlacidlach nestacili.

Prip. este vyskusaj nainstalovat ovladac pre inu znacku, nejaku 5 tlacidlovu verziu.

Inak podobne redukcie existuju a mnohe nefunguju, aj ked nevylucujem ze toto funguje.