Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideální pozice výšky monitoru ?

Existuje nějaká předepsaná ideální výška monitoru a nebo je to na každém jedinci co mu vyhovuje. Přešel jsem teď z velikosti Full HD 24 na WQHD 27 a nějak si nemohu najít tu svojí výšku a tak se ptám. Mám horní hranu ve výšce očí a nějak si na to nemohu zvyknout a nejraději bych monitor posunul aspoň o pár cm výše. Používám VESA držák a ne klasický stojan. Díky všem :-)

Mám horní hranu ve výšce očí

tato teze pochází snad z éry 14" skleněných monitorů, nemůžeš pamatovat. pravděpodobně to bylo myšleno pro opisovače textu, k ničemu jinému si psacístrojová generace nedovedla představit využití pc.
tu zmiňované 2/3 mi taky připadají normální.
a když máš ten vesa držák, kromě sobě vhodnější výšky můžeš zkusit i mírný náklon, jestli se ti nebude zdát víc fajn.