Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je ucb kabel

Nasel sem termin ucb kabel, casto spojovany s usb c. Nejde o preklep, obcas je udavano fakt ucb. Co to je? Na google nic zajimaveho, porad to hleda usb.

diky za rady.

Niekto "iniciatívny" vytvoril novotvar. Miesto USB (Universal Serial Bus) vymyslel UCB (Universal Connect Bus, alebo Universal Connected Bus - čo sa "tvorovi" v tej chvíli hlavou prehnalo nevieme - možno COVID - potom by to mohlo byť Universal Covid Bus :-D). Pritom je to stále USB, lenže s iným typom konektoru - typu C.
No a teraz si môžu ľudia lámať hlavy, čo to vlastne je.