Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade RAM

Ahoj, prosím o radu ohledně upgradu pamětí v PC.

Momentálně mám na desce MSI Z490 procesor i5 10600K a GTX 1070TI. Dle bottlenecku je to ok, jenže mám staré RAMky Kingston 24GB DDR4 2133MHz. Vyplatí se mi upgrade Ramek? Konkrétně za G.SKILL 16GB KIT DDR4 3600MHz. Bude znát rozdíl?

Děkuji všem za rady...

Pravděpodobně rozdíl "okem" nepoznáš.
Tady je test vlivu výkonu u procesoru ryzen, u intelu to nebude nijak moc rozdílné. Mezi 2400 a 3466 je rozdíl ve hrách průměrně 8procent v rozlišení FHD, a 3 procenta u rozlišení QHD. Pochopitelně na 2080 , pokud máš slabší grafiku rozdíl bude menší.

Osobně bych 24 za 16GB neměnil když už tak 32gb / 3600 za cca 4500 a ty staré prodat.