Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program na uprava fotek bez mesicniho predplatneho

Ahoj sháním program na upravu fotek v RAW bez mesicniho predplatneho. Udajně se prý dá říci že program Affinity Photo je taktéž vybaven stejnou sadou funkcí na upravu fotek jako Adobe Photoshop?
Případně jaký software zvolit na zpracovnání fotek aby byl stejně kvalitní jako od adobe phostoshop.
Ještě si tak říkám není něco softwarově kvalitního v open source?
To znamená bez využití cloudových služeb.

Začnu fotit s digitální bezzrcadlovkou sony-alpha-a6000 (formát snímače APS-C)

Už ji máš ??? K SONY je originální SW - s AP se to srovnávat nedá (co do možností), ale jako RAW konvertor + editor je kvalitní a je "v ceně". Až to zvládneš, možná zjistíš, že nic jiného nepotřebuješ.

Capture One je kvalitní a určitě vhodný, ale není zdarma ... proč nejdřív nevyzkoušíš "originální" program SONY ??? Já u Canonu a Panáku používám jejich originální SW a z hlediska "zpracování fotek" jsou kvalitní, "fotošopování" mi nechybí, grafiku nedělám.