Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WS 2019 - RDP uživatelé - nespouští se nastavený program

Dobrý den, mám problém na Windows server 2019, mám vytvořené uživatele (bez domény) a každý má nastaveno na záložce prostředí "Po přihlášení k RDP spustit následující program".
Doteď to funguje několik let na windows server 2012 R2.
Na Serveru 2019 se po přihlášení k RDP se program nespustí, zobrazí se jen plocha.

Googluju a googluju a nenacházím řešení.
Děkuju předem.

vytvořil jsem si soubor Mujprogram.bat s obsahem:

@echo off
cls
title ...
whoami /groups | find /i "Administrators" > NUL
if errorlevel 1 goto pust
start explorer.exe
goto end
:pust
cd c:\tvujadresar
start c:\tvujadresar\tvujprogram.exe
:end

tenhle Mujprogram.bat umístíš někam, odkud ho mohou všichni pustit, typicky c:\Program Files, nebo složka s tvým programem, odkud ho taky všichni mohou spustit předpokládám.

No a nakonec taky zapíšeš do GPEDIT.MSC na místo
<User> Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\Remote Desktop Session Host\Remote Session Environment
spouštění programu Mujprogram.bat
Hotovo. (adminům se pustí normálně plocha, ostatním uživatelům se pustí tvujprogram.exe)

Ha, myslel jsem že hotovo, ale pojednou vyšlo najevo, že možná/asi bude potřeba, aby i někteří uživatelé se dostali na plochu, takže jsem to trochu rozšířil:

vytvořil jsem Mujprogram2.bat s obsahem:

@echo off
cls
title ...
whoami /groups | find /i "Administrators" > NUL
if errorlevel 1 goto jestepodm
start explorer.exe
goto end
:jestepodm
whoami /groups | find /i "Takyplocha" > NUL
if errorlevel 1 goto pust
start explorer.exe
goto end
:pust
cd c:\tvujadresar
start c:\tvujadresar\tvujprogram.exe
:end

založil jsem dále skupinu Takyplocha, a když někdo z uživatelů bude taky potřebovat na plochu, jenom ho přihodím do této skupiny.
A do GPEDIT.MSC jsem zapsal tenhle Mujprogram2.bat .
No a taky jsem těm uživatelům rovnou na plochu hodil odhlašovací soubor s názvem Odhlásit ze serveru.bat s obsahem:

shutdown /l (l jako lebeda)

aby mi nebrousili zbytečně po tlačítku Start.

Funguje to, zatím.

(zajímavé, že takovéhle bat soubory jsem psal už před 30 lety na DOSu 3.1, a ono to pořád funguje :-) , DOS je asi nesmrtelný)