Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC mrzne/restartuje sa na mup.sys

Na Compaq Presario R3000 mam Win XP Home, Eng, SP2 (alebo SP3, naozaj neviem). Vsetko mi bezalo bez problemov az do piatku, ked som zapol PC a to nedokazalo nastartovat, ale stale sa restartovalo. Ked som pustil Win v Safe mode, zistil som ze restart prebieha stale na mup.sys. Nasiel som na internete k tomu celkom dost roznych rad, ale nepomaha zatial nic, neviem nastartovat windows aj kde som to skusal uz snad 50x. Nejaka rada co skusit? Vdaka.

mup.sys zlyháva dosť často ,pokial je systém napadnutý nejakým rootkitom alebo boot virusom,pokial nepomôžu štandartné záležitosti ako fixmbr/fixboot a prehliadka pomocou nejakého antirootkot nástroja,obvykle najschodnejšia cesta je opravná reinštalácia pomocou recovery konzoly