Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po Windows 10 update, nefunguje externí monitor

Zdravím pánové, setkal se někdo už s podobným problémem? Po včerejším updatu od Windows se mi nedaří rozjet externí monitor.
Lenovo y50-70, externí monitor je Acer K242HL (HDMI).
Každopádně, přeinstaloval jsem jak Intel, tak Nvidia grafiku. A stále nic. Monitor je OK, druhý notes ho normálně registruje.
Problém je, že ho nevidím ani ve správci zařízení.
Aktualizace jsem zkusil odinstalovat, proběhly 3, bohůžel 1 je evidentně forced a neumožňuje odinstalaci.
(Všechny aktualizace se údajně týkaly zabezpečení)
Za nějaké tipy, či rady budu rád. :D

přeinstaloval jsem ... tak Nvidia grafiku.

ovladač odkud? jen podle libovůle správce zařízení, čili z mrchosoftu? tak zkus poslední ovladač od výrobce ntb.

u řady gtx960m ještě nvidia rozlišovala mobilní a stolní grafiky a nebylo jedno, odkud instaluješ ovladač, nevím jestli mezitím dostali rozum. jak vidíš podle m$, spoléhat na rozum nejde.

a zakaž si v autoupdate windows rozdrbávání ovladačů aktualizacemi, je to tu každý týden.

Tak pánové! Všem děkuji za účast a tipy.
Nakonec se mi to podařilo vyřešit.. (upřímně netuším moc jak, ale rozjelo se to).
Pro další jedince, kteří by měli někdy obdobný problém:
1. Odebral jsem monitor ve správci zařízení viz. návod co jsem přiložil..
I po restartu po prvním kroku to ale nebylo ok. Každopádně zabrala tato věc s fintou držení SHIFT při restartu:

Open Start > Settings > Update & security > Recovery > under Go back to my previous version of Windows 10, click Get started.
or
Press Control + Alt + Delete
Click Sign out

At the Sign In screen, hold down the shift key on your keyboard while clicking the Power button on the screen
Continue to hold down the shift key while clicking Restart
Continue to hold down the shift key until the Advanced Recovery Options menu appears

258063d2-ea44-4953-9885-83c693ff23ed

Musím ale říct, že se to vyřešilo zvlášťně... do "Advanced Recovery Options menu" jsem se ani nepodíval.
Magic happens! Díky všem za čas :-D