Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenalezen pevný disk

Dobrý den. Mám notebook Acer Aspire 5720Z. Chtěl jsem do něj nainstalovat Windows XP Professional ale pokaždé se po chvíli načítání driverů (místo výběru oddílu, na který se má systém nainstalovat) objeví na modrém pozadí nápis: V počítači nebyly nalezeny žádné pevné disky. Přitom jsem tam měl předchozí systém a plně fungoval. Je tam pevný disk o velikosti 160GB. Neví někdo jak na to? Děkuji

Acer Extensa 5210, 5220, 5620, TravelMate 5310, 5320 a instalace Windows XP
Tento notebook vyžaduje během instalace Windows XP vložení ovladače pro SATA řadič (jinak není detekován HDD). Jelikož notebook nemá FDD mechaniku, ze které by bylo možné vložit ovladač, je nutné pro instalaci Windows XP vytvořit instalační CD s integrovaným ovladačem pro daný řadič. V příloze najdete podrobný návod na vytvoření daného CD a stažený ovladač ze stránek výrobce.
Update: pokud je v NB BIOS ve verzi 1.17 a novější (verzi naleznete uvedenou na krabici nebo v BIOSu), tak je možné v BIOSu přepnout SATA řadič z AHCI do IDE módu a poté již není nutné použít instalační médium s integrovaným ovladačem pro SATA. V BIOSu najdete nastavení v Main - SATA Mode .

Ahoj,
resil sjem ten problem taktez a vyresil jsem jej.

je zapotrebi program nLite nLite_13013534.html je tam i cestina v tom programu

pak se to vypali a hotovo, ale pozor musi presne vedet jakej driver chces, protoze vetsinou jich mas na vyber nekolik a jeden musis vybrat aby to pak fungovalo.

s pozdravem Gabriel